adplus-dvertising

31 Ekim hava durumu: Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara ve Karadeniz Bölgeleri ile Çankırı, Yozgat, Sİvas, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimleri ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimleri), akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
Takip et
31 Ekim hava durumu: Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

HAVA SICAKLIĞI:Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR:Genellikle güney ve güneybatı, batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimleri ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri, Kastamonu’nun kıyı kesimleri), akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın Batı Karadeniz kıyıları ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa), Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşuı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul’un kuzeydoğusu, Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA°C,15°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL°C,17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzeydoğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ°C,17°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ°C,17°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR°C,19°C
Parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu

KÜTAHYA°C,13°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA°C,19°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA°C,21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA°C,29°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA°C,26°C
Parçalı bulutlu

HATAY°C,27°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA°C,17°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA°C,14°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI°C,16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR°C,12°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA°C,13°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Zonguldak, Düzce ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimleri ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BOLU°C,12°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

DÜZCE°C,14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU°C,12°C
Ç:ok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK°C,16°C
Ç:ok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA°C,20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

RİZE°C,23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN°C,23°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON°C,21°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Tunceli, Erzurum, Erzincan, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM°C,18°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KARS°C,18°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

MALATYA°C,23°C
Parçalı bulutlu

VAN°C,19°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR°C,25°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP°C,27°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT°C,26°C
Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA°C,29°C
Parçalı ve az bulutlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.