adplus-dvertising

300 TL KPSS sınav başvuru ücreti tepki çekti! KPSS ne zaman?

KPSS başvuruları başladı. 28 Mayıs itibariyle başlayan KPSS sınav ücretlerinin 300 TL olması sınava gireceklerin tepkisine sebep oldu. KPSS ücreti ne kadar?
Takip et
300 TL KPSS sınav başvuru ücreti tepki çekti! KPSS ne zaman?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memur adaylarının KPSS’ye başvuru yapmak için bekledikleri zaman geldi ve KPSS başvuruları 28 Mayıs itibariyle başladı. En dikkat çeken konu ise KPSS ücretlerinin 300 TL olması.

300 TL KPSS sınav başvuru ücreti tepki çekti! KPSS ne zaman?

Üniversitelerin dört yıllık fakültelerini bitirmiş veya yeni mezun olmaya hak kazanan binlerce aday bu yıl yapılacak KPSS lisans oturumlarında şansını deneyecek. Sınav hazırlıklarının yanında KPSS başvuru tarihlerini kaçırmak istemeyen adaylar araştırma yapmaya başladı. ÖSYM bu yılın başında KPSS sınav tarihlerini açıkladı. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik oturumları adı altında Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavları gerçekleştirilecek. KPSS başvuru kılavuzunun açıklanması ile Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurular resmen başlayacak. Peki KPSS sınavına başvuru nasıl yapılır? 2021 KPSS başvuru ücretleri ne kadar oldu? İşte KPSS başvuru ekranı ve sınava ait tüm detaylar…

300 TL KPSS sınav başvuru ücreti tepki çekti! KPSS ne zaman?

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite mezunlarının katılacağı lisans sınavına başvuruları ÖSYM tarafından 28 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacak. Bu yıl ortaöğretim (lise) ve ön lisans mezunlarının katılacağı Kamu Personeli Seçme sınavı düzenlenmeyecek. Yukarıda belirtilen tarihler arasında KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, KPSS Alan Bilgisi, KPSS ÖABT sınavlarına girmek isteyen adaylar başvuru yapacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.