30 Yaşında Erken Menopoza Giren Kadın “İmkansız” Denilse de Gebe Kaldı

Mardin'de yaşayan Adalet Baran isimli kadın erken menopoz hastalığına yakalandı. Doktorların 'imkansız' dediği kadın şimdi bebek bekliyor.

Mardin’de yaşayan 30 yaşındaki Adalet Baran isimli kadın erken menopoz hastalığına yakalandı. Bu nedenle gebe kalamayan kadın çalmadık kapı bırakmadı. Gittiği tüm doktorlar kendisine “Gebe kalman imkansız” dese de genç kadın yılmadı.

ÇAREYİ DİYARBAKIR’DA BULDU

Umutları tükenmek üzere olan kadını Diyarbakır’daki  Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer hayallerine kavuşturdu. Talihsiz kadına yumurta güçlendirme ve yumurta detoks tedavileri uygulandı. 30 yaşındaki kadın bu tedavilere olumlu yanıt verince hamile kaldı. Prof. Dr. Çoksüer, konu ile ilgili “Adalet Baran erken menopoz teşhisi ile kliniğimize geldi, yani hasta hiç adet görmediği için bize başvurdu. Hasta birçok kliniğe başvurmuş, yapılan tahlillerde hastanın menopozda olduğu ve artık tedavinin imkansız olduğu yönde bir kez tüp bebek yapılmış fakat yumurta gelişememiş. Başka bir klinik ise aşıla için ilaç vermiş ama oda geliştirememiş. Hastaya gidin evinizde oturun artık imkansız olduğu söylenmiş. Hasta yıllardır umutsuz bir şekilde evinde oturuyordu, bir arkadaş tavsiyesiyle kliniğimize geldi. Bizde muayenemizi yaptık. Şimdi herkes çok mutlu” ifadesini kullandı.

“HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİMDE ŞOK OLDUM”

Mutluluktan havalara Adalet Baran ise şu ifadeleri kullandı:

Birçok doktora gittim bazıları çocuğun olur bazıları olmaz dedi, en son bir doktora erken menopoza girdiğimi söyledi. Bir tane hoca bizi Hakan hocaya yönlendirdi, bende geldiğimde ilk olarak Hakan hoca Allah’tan umut kesilmez dedi. PRP uygulaması yapıldı, uygulamadan 3 ay sonra gelip test yaptım. Bana hamilesin dedi şok oldum, bende olamaz dedim bütün hocalar olmaz demişlerdi dedim. Şimdi bebeğimi bekliyorum. Çok mutluyum.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı