30 Kadına Zorla Ve Tehditle Fuhuş Yaptıran Çete Çökertildi

Ankara'da 30 kadından faydalanarak zorla ve tehditle fuhuş yaptıran çete, yapılan operasyon ile çökertildi.

Aktarılana göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kacakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık bir yıllık teknik ve fiziki takibin ardından, ‘İnsan ticareti’ ve ‘Bir kimseyi fuhşa teşvik etmek, bunun yolunu kolaylaştırmak ya da fuhuş için aracılık etmek veya yer yemin etmek’ suçları kapsamında Ankara ve Muğla illerinde eş zamanlı operasyon başlattı.

Yapılan operasyonda, fuhuş çetesinin lideri olduğu belirtilen Ayten Aksüt’ü Fethiye’de villasında, diğer zanlılar Türkan Karakış, M.Y., F.B., Ş.P., S.M., B.C.K., N.S. ve G.G.’yi Ankara’da gözaltına aldı.

GÜNDE 60-70 ERKEKLE BİRLİKTE OLMAK İÇİN ZORLANIYORLARDI

Çete lideri olan Ayten Aksüt’ün Çankaya’nın Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan 5 katlı bir apartmanın bazı dairelerini satın alarak, bazı daireleri ise kiralayarak burada fuhuş yaptırdığı tespit edildi. İşi ya da mesleği olmayan 30 kadının bu durumundan faydalanan çetenin zorla ve tehditle bu kadınlara fuhuş yaptırdığı, kadınları günlük 60-70 erkekle fuhuş yapmaya zorladıkları belirtildi.

Fuhşa zorlanan kadınlar alınan paranın yarısının kendilerine yarısının da çete üyelerine gittiğini belirtti. Bu düzen ile çetinin yılda yaklaşık 20 milyon lira kazandığı tespit edildi.

Fuhşa zorlanan kadınların kazandıkları paranın yarısını kendileri, diğer yarısını da çete üyeleri alırken kurulan bu düzenle çetenin hafta içi yaklaşık 3-4 bin, hafta sonu da 10-15 bin lira ve yıllık yaklaşık 20 milyon lira para kazandığı tespit edildi.

KAMERALARLA BASKINA KARŞI ÖNLEM ALDILAR

Ayten Akssüt’ün, apartman dairelerine ve apartmana koyduğu kameralar ile çeteyi Fethiye’den telefonla yönettiği belirtilirken, polis baskınlarına karşı da giriş çıkışlara konulan kameralar ile önlem alınıyordu.

Fuhuş yapmak istemeyen kadınlar aileleri ile tehdit eden çetenin kadınları bu yöntem ile korkuttuğu ifade edildi. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Ayten Aksüt ile Türkan Karakış tutuklanırken diğer zanlılar; M.Y., F.B., S.P., S.M. ve G.G. elektronik kelepçe takılarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı