30 Ağustos Tatil Mi? Çalışanlar İzin Kullanabilecek Mi?

Türk tarihinin önemli zaferlerinden olan Zafer Bayramı yaklaşırken, ”30 Ağustos tatil mi?, Çalışanlar izinli olacak mı? Çift mesaimi verilecek? 30 Ağustos’ta eczane, postane, bankalar, hastaneler açık mı? ” soruları internette merakla araştırıldı. İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı Resmi Tatili ile ilgili tüm detaylar…

Her sene olduğu gibi bu sene de 30 Ağustos’ta kutlanacak olan, Zafer Bayramına sayılı günler kala, bayramın haftaiçine denk gelmesiyle vatadandaşlar akıllarına takılan soruları internette araştırdı. Peki 30 Ağustos Cuma günü resmi tatil mi? Bankalar, postaneler, eczaneler, hastaneler açık mı?, 30 Ağustos kimlere tatil?, 30 Ağustos’ta çalışanlara çift mesai mi?’ İşte tüm bu soruların yanıtları haberimizde…

30 AĞUSTOS CUMA İZİN Mİ?

30 Ağustos Cuma günü, Zafer Bayramı’nın Resmi Tatil olmasından dolayı kamu kuruluşları izinli olacak. Bu bayramda çalışan diğer kişiler için ise çift mesai uygulaması uygulanacak.

30 Ağustos Tatil Mi? Çalışanlar İzin Kullanabilecek Mi?

30 AĞUSTOS’TA RESMİ KURUMLAR KAPALI MI?

30 Ağustos Resmi tatil olarak kutlandığı için her sene olduğu gibi, bu sene de 30 Ağustos Cuma 2019’da devlete bağlı tüm kurumlar, eczaneler, hastaneler, belediyeler, bankalar ve PTT ‘ler kapalı olacak.

30 Ağustos 2019 Cuma günü sadece nöbetçi eczane ve hastanelerin de acil bölümleri hizmet verecek.

30 Ağustos Tatil Mi? Çalışanlar İzin Kullanabilecek Mi?

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NE İÇİN KUTLANIR? NEDEN ÖNEMLİ?

Her sene 30 Ağustos tarihinde kutlanan Türk tarihinin önemli zaferlerinden olan Zafer Bayramı’nın önemi, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayram olmasıdır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı