adplus-dvertising

3 yeni İstinaf Mahkemesi kuruldu

10 Haziran 2022, 09:59 tarihinde eklendi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 ilde istinaf mahkemesi kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.
Takip et
3 yeni İstinaf Mahkemesi kuruldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adalet Bakanı Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “2016 senesinde yaşama geçirdiğimiz istinaf mahkemelerine yenilerini ekliyoruz. Denizli,Malatya ve Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemeleri kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

3 yeni İstinaf Mahkemesi kuruldu

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Adalet Bakanlığı kararı ile Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun olumlu görüşü alınarak Denizli,Malatya ve Tekirdağ illerinde istinaf mahkemeleri kuruldu.
2016 senesinde faaliyete geçti

İstinaf mahkemeleri olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri 2016 senesinde faaliyet geçti. Bölge Adliye Mahkemeleri bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde kurulmuştu. Denizli, Malatya ve Tekirdağ illerinde kurulan mahkemeler ile Bölge Adliye Mahkemelerinin sayıları 18’e çıkmış oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.