adplus-dvertising

3. Uluslararası Maraton İzmir’de büyük heyecan başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3.’sünü düzenlediği, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir bir dünya için tespit ettiği küresel amaçlar doğrultusunda koşulacak Maraton İzmir’de büyük heyecanın startı verildi. Atletler, 10 ve 42 kilometrelik yarışta kıyasıya mücadele edecek.
Takip et
3. Uluslararası Maraton İzmir’de büyük heyecan başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

43 farklı ülkeden 552 yabancının ter dökeceği ve Dünya Atletizm Federasyonu tarafından Road Race Label (Uluslararası Yol Koşusu Sertifikası) verilen Türkiye’nin en hızlı maratonu Maraton İzmir’de start verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncüsünü düzenlediği Maraton İzmir’de atletler, saat 08.00 itibariyle Şair Eşref Bulvarındaki eski İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasının önünden koşuya başladı. Atletler, 42 kilometrelik yarışta Alsancak üstünden Karşıyaka’ya ulaşacak ve Bostanlı İskelesine gelmeden dönecek. Aynı parkurdan bu defa Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üstünden İnciraltı’na varacak sporcular, Marina İzmir’den dönerek başlangıç noktasında yarışı tamamlayacak.

4 binin üstünde atlet 10 kilometre ter dökecek

Maraton İzmir çerçevesindeki 10 kilometrelik yarışın startı da saat 07.20 itibariyle aynı noktadan verildi. 10 kilometrelik yarışta 4 binin üstünden atlet, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üstündeki Köprü Tramvay Durağından dönerek, Fuar Kültürpark eski İZFAŞ binası karşı şeridinde yarışı tamamlayacak.

Hedef atıksız maraton

Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir bir dünya için tespit ettiği küresel amaçlar sloganlarıyla koşulan Maraton İzmir’de hedef ise atıksız maraton olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek. Maraton İzmir’de, koşuculara verilen pet şişeler atık kutularından toplanarak geri dönüştürülecek ve gelecek sene kullanılacak yarış tişörtlerinin ana maddesini yaratacak. Madalyalar da geri dönüşümlü malzemeden hazırlandı. Maraton İzmir’in etkinlik alanındaki bütün malzemeler de gene geri dönüştürülebilir olurken, sporculara dağıtılan kitler, gene geri dönüşümlü malzemeden yapılan çantalar içinde teslim edildi. Parkur üstünde sponsorlara ve yarışa ait bütün reklam ile yönlendirmeler de yarış bitiminde tek tek toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Mustafa İç

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.