adplus-dvertising

3 sunucuya Gülşen hakkında 1 ay konuşma yasağı

Konserinde imam hatiplilere yönelik sözlerinden dolayı tutuklanan sonrasında adli kontrol koşuluyla tahliye edilen Gülşen, bir televizyon programında kendisini hedef göstererek hakaret eden 3 sunucu hakkında önlem talep etti. Mahkeme 3 sunucu hakkında Gülşen’in hakkında 1 ay süreyle konuşmama kararı verdi.
Takip et
3 sunucuya Gülşen hakkında 1 ay konuşma yasağı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konserinde imam hatip liselilere yönelik kullandığı sözlerden dolayı ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama’ suçundan tutuklanan ve adli kontrol koşuluyla tahliye edilen şarkıcı Gülşen, ‘Söylemezsem Olmaz’ isimli televizyon programında kendisini hedef göstererek hakaret ettikleri ve ısrarlı biçimde psikolojik baskı uyguladıkları iddiasıyla sunucular Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında önlem talep etti. Mahkeme, 3 sunucu için Gülşen’in hakkında 1 ay süreyle konuşmamalarına hükmetti.

“Ufak da olsa ceza çekmesini normal buluyorum”

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçede “Söylemezsem Olmaz” isimli programın sunucuları Gülşen için, “fikrinden dolayı yargılanırken ağlamasın, bir süre, ufak da olsa ceza çekmesini normal buluyorum, 10 gün de olsa bir ceza çekmesini istiyorum, konser de veremeyecek, bu da güzel” “yanlış gidiyorsun dedik” biçiminde hakaret içerikli cümlelere yer verildi.

“Uyguladıkları psikolojik şiddete devam edeceklerinin de bir delilidir”

Kullanılan cümlelerin eleştiri sınırını aştığını savunan Gülşen’in avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, ”Davalıların objektiflikten uzaklaşarak, husumetli oldukları müvekkile uygulanan adli kontrolden son derece keyif aldıklarını da göstermekte olup, gerek soruşturma, gerek gözaltı, gerekse tutuklanma ve tahliye sürecindeki yargıya taşıyacak olduğumuz hukuksuzluklara karşı da yargı sürecini etkileyen beyanlar olup, müvekkile 1 senedir uyguladıkları psikolojik şiddete devam edeceklerinin de bir delilidir” şeklinde konuştu.

Talebi değerlendiren mahkeme Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto’nun 1 ay Gülşen’e yönelik şiddet tehdidi hakaret, aşağılama yahut küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Mahkeme, üç sunucunun önlem kararına aykırı davranması halinde 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapsi’ uygulanacağını da kararında yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.