Oyun oynayan kedi 1,5 metrelik kurdele yuttu! Alınmasıydı ne olurdu?

Zonguldak’ta oyun oynarken 1,5 metrelik kurdele yutan British cinsi Mırmır adlı kedi başarılı bir operasyonla midesindeki kurdele çıkartıldı.

Oyun oynayan kedi 1,5 metrelik kurdele yuttu! Alınmasıydı ne olurdu?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Haza Kaya’nın sahibi olduğu 10 aylık British cinsi Mırmır adlı kedi oyun oynarken, evde bulunan 1,5 metrelik kurdeleyi yuttu. Hayvanın ağzında kurdeleyi gören Kaya, hemen Ereğli ilçesinde veteriner kliniğe getirdi. Fakat lüzumlu teçhizatın bulunmaması sebebiyle Mırmır adlı kedi Zonguldak’a sevk edildi.

Zonguldak’ta kent merkezinde bulunan veteriner kliniğinde veteriner hekim Önder Alkan tarafından röntgen çekilen kedinin midesinde kurdele belirlendi. Hemen ameliyata alınan Mırmır adlı kedi, başarılı operasyon neticesinde midesindeki 1,5 metrelik kurdele çıkarıldı. Kurdelenin çıkarılmasının sonrasında Mırmır adlı kedi sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Veteriner Hekim Önder Alkan, “Bazı kedilerde yabancı madde yeme alışkanlıkları oluyor. Genelde vitamin eksikliği sebebi ile olabiliyor. Dün akşam kurdele yediğini sahibi görmüş. Hatta ağzında bir parçasını görmüş. Telaşlanmış. Oradan bize sevk geldi. Bir anestezi altında endoskopi ile çıkardık. Hayvanın karnını açmadan girmeden endoskopi ile çıkardık. Hayvan gayet sağlıklı. Yaşamını normal devam ettiriyor. 1,5 metrelik bir kurdele yutmuş. Alınmasıydı ne olurdu? Bağırsaklara geçer bağırsakları tıkar. Daha sonra hayvanın ölümüne neden olur. Ölümcül bir hastalık esasında. Endoskopi ile rahat ve profesyonel bir tedavisi var. Acı çekmeden sıkıntı çekmeden sağlığına kavuştu” şeklinde konuştu.


Oyun oynayan kedi 1,5 metrelik kurdele yuttu! Alınmasıydı ne olurdu?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın