Önce adını, şuanda de fotoğrafını kullanarak dolandırıcılık yaptılar

Erzurum’da dolandırıcılar önce adını şuanda de fotoğrafını kullanarak insanlardan haksız kazanç elde etmeye çalıştıkları Avukat Eyşan Esra Yılmaz’ın peşini bırakmıyor.

Önce adını, şuanda de fotoğrafını kullanarak dolandırıcılık yaptılar

Yaklaşık 3 yıl önce Erzurum’da dolandırıcılar internet üstünden ürün sipariş eden ve ürününü kargodan teslim almayan kişileri Avukat Esra Yılmaz’ın adını kullanarak tehdit ettikten sonra paralarını alarak kayıplara karışmıştı. Adını kullanılarak vatandaşların paralarını alan dolandırıcılardan bıkan Avukat Esra Yılmaz, ismine ‘Eyşan’ adını ekletmişti. Ancak Avukat Eyşan Esra Yılmaz, adının önüne ikinci bir ad getirse de dolandırıcıların hedefi olmaktan gene kurtulamadı. Dolandırıcılar bu defa de onun avukat cübbeli fotoğrafını kullanarak insanları kandırmaya başladı. Avukat Eyşan Esra Yılmaz, kendisine gelen ihbarları değerlendirdiğinde bir defa daha yaşamının şokunu yaşadı.


Onun fotoğrafını kullanarak insanları tehdit ediyorlar


Dolandırıcıların "Avukat Esra Yılmaz" ismi kullanılarak insanları kandırdıklarını ve bu sebeple adını başına "Eyşan" getirdiğini ifade eden Avukat Eyşan Esra Yılmaz "Şu anda bu şekilde anılıyorum, zikrediliyorum. Maalesef bu defa ismim dışında başka bir avukatın ismi kullanılarak resmim kullanılıyor. Bu resim üstünden şahıslara benim avukat cübbeli bir resmin konularak şahıslara ‘hakkınızda tazminat davası açılmıştır. Anlaşma yoluna gidin. Arabuluculukta ya da uzlaştırmada.’ Tabii taraflar ara buluculuk ve uzlaştırmanın nevini bilmediği için. Benim ismim dışında başka bir avukatın ismi kullanılarak resmim telefon profili üstünden görüntülenerek şahıslara mesaj atılıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Yeniden bir hukuki süreç başlattık. Bugün tekrar savcılığa şikayette bulunacağız Birkaç kişi tarafıma ulaştı. Google üstünden resmim aratılarak beni bulmuşlar.


"Asla benim ışığımı söndüremeyeceksiniz"


İsmini ve fotoğrafını kullanarak insanları dolandıranlara seslenen Yılmaz, "Şunu söylemek istiyorum şer odaklarına. Öncelikle benim ismimi kullandınız. Ama bir şey elde edemediniz. Çünkü gerçekten doğruluk ve dürüstlükle anılan bir avukat olarak kendimi bir insan olarak kendimi zikredeceğim. Dolandırıcılıkla kesinlikle ismim yan yana gelmedi. Fakat siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Benim ismimi dolandırıcılık mevzuyla yan yana getirmeye çalıştınız. Fakat bunu yapamadınız, başaramadınız. Bir isim değişikliğine gittim. Bu şekilde basına da yansıdığı için ve gene hakkınızda hukuki süreç başlatıldığı için bunu yapamadınız. Şimdi de benim resmim üstünden bu şekilde dolandırıcılık mevzununa beni karıştırmaya çalışıyorsunuz. Ama hiçbir zaman başarılı olamayacaksınız. Çünkü gerçekten ben dürüst ve temiz bir şekilde işimi yapıyorum. Avukatlık, ara buluculuk ve uzlaştırmacılığı ve öbür görevlerini, tarafıma verilen öbür görevleri. Sizi hukukun adalet mekanizmasına teslim ediyorum ve sizin aracılığınızla da insanların gerek ismin kullanıldığı öncesinde, şuanda resmim kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına itibar etmemelerini rica ediyorum" şeklinde konuştu.


"Yurt dışı kaynaklı bir şebeke olabilir"


Dolandırıcıların akıl almaz bir yöntemle fotoğrafını kullandıklarını söyleyen Avukat Eyşan Esra Yılmaz, "Google işletme profilinde benim avukat cübbeli bir fotoğrafım var. O fotoğraf kopyalanarak şahıslar tarafından kullanılmaya başlanmış. Şahıslar da yani ulaştıkları kişiler de dolandırmak istedikleri kişiler de Google üstünden resim bilgisiyle arama yaptırılıyor. Ve resimden benim profilime ulaşılıyor. O şekilde de benim Google profilimde bir telefon numaram var. Oradan bana ulaşıyor şahıslar. Şimdi bu şekilde bir dolandırıcılık olayına beni ismimi karıştırmaya ve resmimi, suretimi karıştırmaya çalışıyorlar. Ama hiçbir zaman başarılı olamayacaklar. Benim ışığımı söndüremeyecekler. Hukuki süreci de tekrar başlattım. Önceki olay da yurt dışı kaynaklıydı. Önceki olay yurt dışı kaynaklı olduğu için ulaşım olanağı olmamıştı. Yine yurt dışı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şer odaklarına sesleniyorum. Asla başaramayacaksınız." diyerek konuştu.

Önce adını, şuanda de fotoğrafını kullanarak dolandırıcılık yaptılar
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın