Kirayı artırmak isteyen ev sahibi, solunum cihazına bağlı yaşayan kiracısının elektriğini kesti

Antalya’da bir ev sahibi, kiracısının yüzde 100’ü geçen kira zammı önerisini kabul etmeyerek daha fazlasını istedi. Ardından ev sahibi, kendi üstüne olan elektrik aboneliğini sonlandırarak evin elektriğini kestirdi. Evde annesi solunum cihazına bağlı yaşayan Göksel Yalım ise “İnsan elektriği keserken haber vermez mi? Elektrikler annem uykudayken kesilseydi, boğulabilirdi” diyerek tepki gösterdi. Anne ise “Bize kimse nasıl yaşadığımızı sormuyor. Beni yaşatan bu makinedir” şeklinde konuştu.

Kirayı artırmak isteyen ev sahibi, solunum cihazına bağlı yaşayan kiracısının elektriğini kesti

Antalya'da kalp hastası ve yaşadığı rahatsızlık sonrasına sol tarafında kısmı felç bulunan Fatma Yalım (77), Kepez ilçesi Yükseliş Mahallesi'nde kızı Göksel Yalım ile 8 senedir aynı adreste yaşıyor. Yalım ailesinin oturduğu evin sahibi bir kaç gün önce öbür kiracıları da bir araya getirerek, kira ücretlerine zam yapılmasını istedi.

EV SAHİBİ YÜZDE 100 ZAMMI KABUL ETMEDİ

Yalım ailesi toplantıda bin 600 TL olan kirasının 3 bin 500 TL olmasını istedi. İddiaya göre ev sahibi ise yüzde 100'ü geçen zam oranını kabul etmedi. Ev sahibinin is en az 4 bin 500 TL olmasını istediği öğrenildi.

"EVİN ELEKTİRİĞİNİ KESTİ"

Bunun üstüne ev sahibinin aboneliği kendi üstüne bulunan evin elektriğini kestiği öğrenildi. Göksel Yalım ise ikametgah belgesi ile aboneliği üstüne alarak, elektriğin tekrardan açılmasını sağladı.

"BENİ YAŞATAN BU MAKİNEDİR"

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Fatma Yalım, "Ben kalp ameliyatı oldum. 4 senedir solunum cihazı ile nefes alıp veriyorum. İki dizimden de ameliyat geçirdim. Solunum cihazı olmadan uyuyamıyorum. Yatağa girmeden onu takıyorum. Solunum cihazı olmadan nefes almakta zorlanıyorum. Elektriğim kesildi, mağdur oldum. Bizim üstümüze bu kadar gelmek mecburiyetinde değiller. Bize kimse nasıl yaşadığımızı sormuyor. Beni yaşatan bu makinedir" şeklinde konuştu.

"ELEKTRİKLER ANNEM UYKUDAYKAN KESİLSEYDİ BOĞULABİLİRDİ"

Göksel Yalım ise şu sözlere yer verdi: "8 senedir bu adreste oturuyorum. 4 bin 500 TL olmasını istediler. 'Oturan otursun, oturmayan çıksın' dediler. Biz yüzde 100 zam yapılmasını istedik, kabul etmediler. Bizim ucuza oturduğumuz söylediler. Toplantıda biz sözümüzü söylemeden de kalkıp gittiler. 2 gün sonra beni avukat arayarak evi ne zaman tahliye edebileceğimi sordu. Ben bu vaziyette ne yapabileceği sorunca, yardımcı olamayacağını belirtti. Ben 4 bin 500 TL'yi de kabul edecektim. Bizim hiçbir kavgamız, zararımız olmadı. İnsan elektriği keserken haber vermez mi? Benim hasta annem var, dolabımda yiyeceklerim var. Şok oldum. Hadi elektrik annem uykudayken kesilseydi, boğulabilirdi. Ben şuanda ne yapabilirim? Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Zamanında aboneliği vermediler. Sıra suya geldi sanırım."

Kirayı artırmak isteyen ev sahibi, solunum cihazına bağlı yaşayan kiracısının elektriğini kesti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın