Gazeteci Engin Ardıç hayatını kaybetti

6 aydır amansız bir hastalıkla mücadele eden Sabah Gazetesi Yazarı Engin Ardıç, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Gazeteci Engin Ardıç hayatını kaybetti

Sabah Gazetesi yazarlar Engin Ardıç yaşamını yitirdi. 71 yayındaki Engin Ardıç, bir süredir İstanbul'daki özel hastanede tedavi görüyordu. Ardıç'ın bu sabah yaşamını yitirdiği öğrenildi.

YAZARI OLDUĞU GAZETEDEN AÇIKLAMA

Sabah gazetesinden Ardıç'ın ölümüne ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sabah Gazetesi yazarlarından Engin Ardıç, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Ardıç, 6 aydır amansız bir hastalık ile mücadele ediyordu."

ENGİN ARDIÇ KİMDİR?

Engin Ardıç, mesleğe 1970 senesinde, "Tiyatro '70" dergisinde başladı. Reklam yazarlığı, BBC Türkçe yayınlar servisi spikerliği, Cumhuriyet ve Politika gazetelerinde tiyatro ve edebiyat eleştirmenliği, Nokta Dergisi'nde yayın danışmanlığı, Dünya, Sabah, Star ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı, Inter Star'da yorumculuk yaptı. Elele, Tempo, Playmen dergilerinde de yazılar yazdı. Ardıç, 24 Şubat 2008 tarihinden bugüne dek Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu.

Gazeteci Engin Ardıç hayatını kaybetti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın