3 Milyon Dolarlık Tazminat Davasını Kazandı!

Kim Kardashian, sosyal medya için emsal karar olacak mahkemeyi kazandı. Davayı açtığı şirket kendisini savunmak için mahkemeye katılmadı.

Şov dünyasının fenomen ismi, kendi tasarımı olan kıyafetlerinin benzerlerini Instagram üzerinden satışa sunan şirkete açtığı mahkemeyi kazandı. Missguided adlı şirket, fotoğrafları paylaşırken, Kim’in kendi Instagram hesabını etiketleme cesaretini de gösteriyordu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de ilginç bir dava sonuçlandı. Kim’in kendi kişisel fotoğraflarını ve ticari ürünlerinin benzerlerini paylaşarak satış yapan şirket 3 milyon dolar cezaya çarptırıldı. Kim Kardashian üzerinden para kazanmaya çalışan dolandırıcı şirket, şimdi ne yapacağını düşünüyor.

MAHKEMEYE KATILMADILAR

Missguided adlı şirketin Instagram sayfasının, Instagram’ın ticari marka yasalarını ihlal edip etmediği henüz belirlenmemiş olsa, mahkeme emsal yaratacak bir karara imza attı. Kardashian’ın açtığı mahkemede, yargıçların çağrısına cevap vermeyen ve katılım göstermeyen şirket suçlu bulundu. California Mahkemesi, Missguided adlı şirketi 3 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Bunun yanında 60 bin dolar avukat ücretini ödemesini de emretti. Ayrıca, şirkete Kardashian’ın ticari markaları üzerinden pazarlama yapma veya satış gerçekleştirme eylemini bırakması emredildi. Dolandırıcı şirketin davaya neden katılmadığı gizemini korusa da, Instagram hesabından tüm Kardashian fotoğraflarını sildiği görüldü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı