3 Kamu Bankası Konut Kredisi Borçlarını Yapılandıracak

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin borçlarına yapılandırma getirecek.
Takip et
3 Kamu Bankası Konut Kredisi Borçlarını Yapılandıracak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank açıkladıkları faiz indirimlerinin sonrasında, daha yüksek faizlerle konut kredisi almış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını duyurdu.

DAHA ÖNCE DE FAİZLERİ İNDİRMİŞLERDİ

Üç bankanın yaptığı ortak açıklamada, "Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki pozitif gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi çerçevesinde Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimi yapmış bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi almış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, istemeleri durumunda kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme olanağı sağlanacaktır.

"Gerçekleştirilen faiz indiriminden yararlanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması lazım olup;

KREDİLER YENİLENEBİLECEK

500 bin liranın altında kredi borcu bulunanların aylık yüzde 0.99 oranından, 500.000 liranın üstünde kredi borcu olanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

"Ülke bilançosunu her daim kendi bilançolarının önünde tutan, yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yanında olmayı amaçlayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01.10.2019 tarihinde başlayacaklardır."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.