3 kadına sopalı saldırı küfür yüzünden yapılmış!

Mersin'in Mezitli ilçesinde cep telefonu kamerasıyla görüntülenen 3 kadının trafikte uğradığı sopalı saldırıyla alakalı tarafların birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi. Saldırıyı gerçekleştiren baba ve kızı ile sopayla dövülen kadınlar, polise verdikleri ifadede karşılıklı 'küfür' iddialarında bulundu.

Olay, 28 Nisan günü saat 16.30 sıralarında yaşandı. Estetisyen Feride K., kız kardeşi Hilal K. ve arkadaşı Dilara K., trafikte baba ile kızının sopalı saldırısına uğradı. Olayın sonrasında 3 kadın, polise giderek kendilerine saldıran baba- kızdan şikayetçi oldu. Olay yerindeki mobese kameralarının kayıtlarını araştırmaya alan polis, araç plakasından baba ile kızının Ali G. ve Fehime G. olduğunu belirledi. Yeri belirlenen baba- kız, polis merkezine getirildi.

3 kadına sopalı saldırı küfür yüzünden yapılmış!

‘KİME ÇATTIĞINIZI BİLMİYORSUNUZ’ DEMİŞLER

Tarafların emniyetteki ifadelerine DHA muhabiri ulaştı. Saldırıya uğrayan kadınların bulunduğu aracı kullanan Feride K.’nin, “Ben aracımla seyir halindeyken, sağa dönüş yapmak için sinyal verdim. Önümde emniyet şeridinde bulunan araç beni görünce yol verdi. Dar yolda ilerlerken aynı araç beni sıkıştırdı. Ben sağa yanaştım, o araç da geçti. Bu esnada ben de kornaya bastım. Araçta bulunan kadın, pencereden bize el hareketi yaptı. Dilara da ‘Ne yapıyorsun, terbiyesiz’ diyerek bağırdı. Işıklarda durduğum esnada aynı araçtaki kadın, aşağı inerek kapımı zorladı. Bunun üstüne arka koltukta oturan Dilara, aşağı indi. Bu esnada kadın, Dilara’nın saçlarını çekmeye başladı. Hilal de aşağı ayırmak için indi ardından da ben indim. Tam o esnada elinde sopayla gelen kişi önce Dilara’nın başına, Hilal’in koluna benim de sırtıma vurdu. Hatta olay esnasında bize ‘Sizler kime çattığınızı bilmiyorsunuz’ dediler. Ben kimseyi tehdit etmedim. Kimseye vurmadım. Bize saldıran kişilerden şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

‘SOPAYLA BAŞIMA VURDU’

Dilara K. ise polisteki ifadesinde, “Aracın yanına gelen kadın, benim kapımı da zorladı. Ben açıp aşağı indiğimde saçımı çekti. Ben de onun saçını çektim. Bu esnada ayırmaya Hilal de indi. Ne olduysa ondan sonra oldu. Bir kişi elinde sopayla benim başıma vurdu. Feride ve Hilal’e de vurdu. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Hilal K.’nin ise “Ben ayırmak için indim. Kadın Dilara’nın saçlarını çekiyordu. Ben de kolunu tuttum. O esnada bir erkek geldi ve elindeki sopayla bize vurdu. Sonra da araçlarına binip olay yerinden ayrıldılar” dediği öğrenildi.

‘BABAMIN MAKSADI DARP DEĞİL BENİ KURTARMAKTI’

Babası ile beraber saldırıyı gerçekleştiren Fehime G. ise emniyetteki ifadesinde şunları kaydetti:

“Babam Ali G. ile beraber araçla ışıklarda beklerken bir araç önümüze geçerek şeridimize girdi. Işık yanmasına karşın geçmeyince babam kornaya bastı ve el hareketi yaparak ilerlemelerini istedi. Bu esnada araç içerisinde bulunan 3 kadın, el işareti yaparak bir şeyler belirtti. Ne söylediklerini anlayamadık. Biz yolumuza devam ettik. Tekrar ışıklarda durduğumuzda bu araç tekrar yanımıza yaklaştı. İçlerinden biri bana küfretti. Bunun üstüne babama ‘Bunlar neden küfrediyorlar?’ dedim. Babam da ‘Boşver kızım, bulaşma’ şeklinde konuştu. Fakat ben neden küfrettiklerini öğrenmek için araçtan aşağı indim. Aracın yanına gittiğimde de neden küfrettiklerini sordum. Bu esnada aşağı inen bir kadın saçımı çekti. Öbür kadın da kollarımı çizdi. Aracı kullanan kadın da bana vurmak için geldiği esnada babam beni ellerinden kurtardı. O an şoktaydım. Babamın vurduğunu görmedim. Sonra aracımıza binerek ayrıldık ve evimizin orada bulunan sağlık ocağına giderek kolumdaki çizikleri gösterdik. Bu esnada babamın bana almış olduğu 14 ayar altın bilekliğin olmadığını gördüm. Sonra olay yerine gittik fakat bulamadık. Bu kişilerin almış olabileceğinden şüpheleniyorum. Babamın amacı bu kadınları darbetmek değil beni kurtarmaktı. Bu kişilerden şikayetçiyim.”

‘TAHTAYLA HEPSİNE BİRER DEFA VURDUM’

Kadınlara sopayla vuran Ali G.’nin ise “Işıklarda beklerken araç önümüze girdi. Işık yanmasına karşın de geçmeyince ben kornaya bastım. Bu esnada araç içerisinde bulunan 3 kadın bize el hareketi yaparak bir şeyler söylediler. Ne söylediklerini işitmedim. Sonra yolumuza devam ettim. Bir sonraki ışıklarda durduğumuzda ise yanımıza yaklaşan bu araçtaki kadınlar bize küfretmeye başladılar. Bunun üstüne kızım ‘Baba bunlar bize neden küfrediyorlar? Ben aşağı inip soracağım’ şeklinde konuştu. Ben de inmemesini söyledim. Fakat aşağı indi. Bu esnada ışık yandı. Ben aracımı sağa çekip aşağı indiğimde kızımın bağırma sesini işittim. Baktığımda kadınlardan birinin, kızımın saçını çekip, boğazını sıktığını, diğerinin de kolunu tuttuğunu gördüm. Bunun üstüne araçta bulunan tahtayı aldım. Tam bu esnada aracı kullanan kadının da kızıma vurmak için hamle yaptığını görünce elimdeki tahtayla tamamına birer kere vurdum. Daha sonra da aracımıza binerek olay yerinden ayrıldık. Kızıma aldığım bilekliğin de olmadığını gördük. Olay yerinde de bulamadık. Bunların almış olabileceğinden şüpheleniyoruz. Kendilerinden şikayetçiyiz” dediği öğrenildi.

Taraflar, ifadelerinin sonrasında serbest bırakıldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı