3 futbolcunun maliyeti Babel’in maliyetinden az

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in isteyip, onayladığı Arda Turan, Emre Çolak ve Semih Kaya’nın maliyeti Babel’in maliyetinden daha az.

Galatasaraylı üç eski oyuncu Arda Turan, Semih Kaya ve Emre Çolak yeniden sarı-kırmızılı formayı giymeye hazır sadece Galatasaray yönetiminin imza evraklarını hazırlamasını bekliyor.

Bu üç oyuncu da Galatasaray Kulübü’nden yüklü kontratlar beklemiyor. Oynadığın kadar kazan yani maç başı ücretine Florya’ya dönmeye razı olan Arda Turan’ın Süper Lig’de tüm maçlarda oynasa dahimaksimum kazancı 850 bin Euro’yu geçmiyor. Maksimum500 bin Eurosenelik kazançla Galatasaray forması giymeye hazırlanan bir başka isimseSemih Kaya.

Semih Kaya, yerli ve stoper rotasyonunun yanı sıra altyapıdan yetişen oyuncu opsiyonu da olduğu için teknik heyet tarafından tercih ediliyor. Tartışmalara yol açan diğer bir transfer iseEmre Çolak olurken, 29 yaşındaki oyuncunun da maliyetinin 1 milyon Euro’yu geçmeyeceği belirtildi.

Bu 3 oyuncunun toplam senelik maliyeti 34 yaşına gelen Ryan Babel’in 1 senelik maaşından az. Galatasaray’dan yıllık 2.5 milyon Euro kazanan Babel beklentilerin çok altında kalmıştı.

Babel’e ihtiyaç kalmadı

Babel’in yeni yabancı kuralının da etkisiyle kadroda tutulması istenmiyor. Ayrıca sol çizgide Emre Kılınç, Kerem Aktürk ve imzayı attıkları takdirde Arda Turan, Emre Çolak gibi opsiyonlar oluşurken, Babel o bölgede de ihtiyaç gözükmüyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı