3 Çocuklu Aile 1 Aydır Damda Yaşıyor!

Terör mağduru Yüksekovalı aile, kiralık ev bulamadı ve baba, kardeşinin evinin damını eve çevirerek 3 çocuğuyla orada yaşamaya başladı.

Hakkarili Çal ailesi oldukça zor günler geçiriyor. Yüksekova’da yaşayan ve geçimini çobanlık yaparak sağlayan 3 çocuk babası adam kalacak ev bulamayınca yürek yakan bir yöntem geliştirdi. 2016 yılındaki hendek eylemleri sırasında kiralık olarak kaldığı evi büyük hasar gören ve yıkım kararı alınan adam eşi ve 3 çocuğuyla birlikte ortada kalmıştı.


Uzun uğraşların ardından bulduğu ikinci kiralık evine de yıkım kararı çıkan talihsiz adam bu kez kardeşinin evini mesken tuttu. Ancak 5 kişilik aile bu eve sığmayınca baba farkıl bir yol denedi ve kardeşinin evinin damını kendine ev yaptı. Eşyalarını buraya yerleştiren aile 1 aydır çocukları ile birlikte burada yaşıyor. Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını amcalarının evinde gören çocuklar bütün günü damda geçiriyor.

TALİHSİZ BABA YARDIM İSTİYOR

Maddi durumu olmadığı için yeni bir ev bulmakta zorlandığını ifade eden Kemal Çal yetkililerden yardım istedi. Çaresizlik içinde çırpındığını ve çobanlıktan kazandığı para ile zor geçindiğini söyleyen baba yetkililere seslenerek kendisine bir ev bulunmasını istedi. Yerel medyadaki haberlere göre ise valilik olaya el attı ve aileye yardımcı olmak için harekete geçildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı