3 Çocuk Bisikletle Uçuruma Düştü, 1’inin Durumu Ağır

Antalya’da aynı bisiklete binen üç çocuk, frenlerin tutmaması sonucu uçuruma düştü. Mustafa Can Cırrık isimli 11 yaşındaki çocuğun durumu ağır.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde, 11 yaşındaki Mehmet Can Cırrık ve 3 yaşındaki kardeşi Irmak Cırrık ile kuzenleri 10 yaşındaki Sude Cırrık’ın bindiği bisiklet, uçurumdan yuvarlandı. Tedavi altına  alınan çocuklardan Mehmet Can Cırrık’ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Elmalı’ya bağlı Ahatlı Mahallesi’nde Mehmet Can Cırrık, kardeşi Irmak Cırrık ve amcalarının kızı Sude Cırrık, aynı bisiklete binip, dolaşmaya başladı. Çocukların yokuş aşağı indiği sırada ise bisikletin frenleri patladı. Durumu fark eden vatandaşlar, hızla ilerleyen bisikleti, otomobille yolunu keserek durdurmak istedi. Ancak bisiklet hızla uçurumdan düştü. Çocuklar da kazanın etkisiyle araziye savruldu.

MEHMET’İN DURUMU AĞIR

Çocukların yardımına koşanlar, sağlık görevlilerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan çocuklardan Mehmet Can Cırrık ve Sude Cırrık, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Irmak Cırrık ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 11 yaşındaki Mehmet Can Cırrık’ın sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı