3 Aralık Dünya Engelliler Günü Giresun’da Coşkuyla Kutlandı

Giresun'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nde kalan engelli bireyler tarafından kutlandı.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Giresun’da Coşkuyla Kutlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, ülkenin dört bir yanında coşku ile kutlanırken, birçok anlamlı mesaja da yer verildi. Bu kutlamalardan biri de Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğü’nde kalan engelli bireyler tarafından yapıldı.3 Aralık Dünya Engelliler Günü Giresun’da Coşkuyla Kutlandı

Giresun Valiliği tarafından düzenlenen etkinlikte, engelli bireyler bir yürüyüş gerçekleştirdi ve “Biz de varız” mesajı verdi. Yapılan yürüyüşe yüzlerce kişi katılırken, rehabilitasyonda kalan bireyler daha sonra bir gösteri düzenledi.3 Aralık Dünya Engelliler Günü Giresun’da Coşkuyla Kutlandı

Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğü’nde kalan engelli bireyler birçok faaliyette yer alıyor ve yeteneklerini sergileme fırsatı yakalıyor. Ayrıca düzenlenen yarışmalara katılan bireyler, bu yarışmalarda kurumlarını temsil ederken, sportif başarılar da elde ediyor. Rehabilitasyon merkezinde kalan bireyler, Giresun’da düzenlenen birçok etkinlikte de yer alarak, sahnede gösteriler düzenliyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Giresun’da Coşkuyla Kutlandı

Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi müdürü Mensur Yiğit yaptığı açıklamada, “Kurumda kalan engelli bireylerimizin sağlıklı, güvenli ve mutlu bir şekilde yaşamalarına devam etmeleri bizim temel görevimiz. Onların keşfedilmeye muhtaç yeteneklerini ortaya çıkarmak, ağır engelli gruplarda öz bakım becerilerini geliştirerek kendine yetebilir seviyeye ulaştırmak da, görevlerimiz arasında yer alıyor. Bu çalışmaları halkımızın görmesini sağlayarak, halkımızın duyarlılığını arttırmak istiyoruz. Çünkü halkımızın sevgisi ve desteği bizlere güç veriyor.” ifadelerini kullandı.

  • giresun
  • valilik
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.