adplus-dvertising

28 yıldır babasını arıyor

12 Haziran 2022, 14:53 tarihinde eklendi
Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Oğulkaya köyünde evlatları, 28 senedir kayıp olan babalarını arıyor. 1994’de kaybolan ve en son köyde yapılan bir düğünde görülen Mustafa Çekiç’ten 28 senedir bir haber alınamadı.
Takip et
28 yıldır babasını arıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kaybolduğu dönem 45 yaşında olan Mustafa Çekiç’in çocuklarının talebi üstüne Gülşehir Cumhuriyet Savcılığı dosyayı tekrardan açtı. 28 sene önce Gülşehir ilçesine bağlı Gökçetoprak köyü yakınlarında yakılarak öldürülmüş halde bulunan ve kimsesiz olduğu için Gökçetoprak köyü mezarlığına defnedilen cesedin Mustafa Çekiç’e ait olabileceği ileri sürüldü. O gün cesedi gömen köylülerin yer göstermesi üstüne savcılık iki mezarı açtırdı. Fakat mezar içinden küçük çocuğa ait olabileceği düşünülen kemik parçaları çıktı.

28 yıldır babasını arıyor

28 yıldır babasını arıyor

En son düğünde görüldü”

Kaybolmadan önce bir yakınının düğününe katılan Mustafa Çekici en son gören akrabası Yusuf Deveci o geceyi anlattı. Düğünde Mustafa Çekiç ile bir müddet sohbet ittiğini belirten Deveci; “O gün ben de düğün evine geldim. Dışarıda oturuyordu. Kısa bir müddet sohbet ettik. Daha sora ben düğün evin geçtim. Gece saatlerinde bir anda elektrikler kesildi. Civar köylerde elektrik olmasına karşın yalnızca bizim köyde elektrikler kesildi ve 45 dakika gelmedi. Ben de düğün evinden evime gittim. Mustafa Çekiç’in kaybolduğunu 2 gün sonra öğrendim. 28 senedir ne ölüsü var ne dirisi. Evlatları büyüdü. Şuanda babalarından bir iz bulmak istiyorlar” dedi.

28 yıldır babasını arıyor

“Annesi her gün yolunu bekliyor”

28 sene önce kaybolan Mustafa Çekiç’in annesi de oğlunun geleceği günü bekliyor. Oğlunun kaybolduğu günden beri evinin penceresinde oturun anne Meryem Çekiç de her geleni oğlu zannediyor.

28 yıldır babasını arıyor

“Mezar taşına garip yazdılar”

Yakılmış halde bulunan cesedin kol ve bacaklarının olmadığını belirten Bahri Demir; “Bundan 28 sene önce yakılmış bir ceset bulundu. O zaman savcılık geldi inceledi. Önce 25 – 30 yaşlarında bir kadın cesedi dediler. Daha sonra cesedin erkek cesedi olduğunu söylediler. Cesede kimse sahip çıkmadı. Biz de cesedi bulunduğu köye defnettik. Mezar taşına ‘garip’ yazarak bu mezarlığa defnettik” şeklinde konuştu.

“Olmayan mezara dua ediyoruz”

28 senedir kaybolan babasından bir iz bulmaya çalışan Engin Çekiç ise; “Babamın kaybolduğu sıralarda Gökçetoprak köyünde bir ceset bulunmuş. Cesedin kimliği belirlenemediği için buraya gömmüşler. Biz, babamızın cesedinin burada olduğunu düşünerek savcılığa başvuru ettik. Savcılık tarafından iki tane mezar açıldı. Fakat bulunamadı. Bu olayı öğrendiğimizden beri buraya gelerek dua ediyoruz” diyerek konuştu.

“Bize yanlış bilgi verdiler”

28 yıldır babasını arıyor

Babalarının kaybolduğu tarihte çocuk olduklarını ve hiçbir şey hatırlamadıklarını belirten Engin Çekiç de “Senelerdir bize babamın kendisinin gittiğini, anemi de gitmeden önce annesinin evine gönderdiğini söylediler. Biz senelerce bu şekilde biliyorduk. Fakat son senelerde olayın bu şekilde olmadığını öğrendik ve babamızı incelemeye başladık. Babamızın 28 sene önce bir düğünden derdest edildiğini ve bir daha görülmediğini öğrendik. Bunun üstüne savcılığa başvuru ettik. Savcılık da burada köylülerin gösterdiği iki noktada mezar açtırdı. Ancak mezarın babama ait olmadığı belirtildi. Bu işin peşini bırakmayacağız. Babamızın akıbetini biran önce öğrenmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.