adplus-dvertising

28 Şubat’ın planlayıcısı Çevik Bir’e demans tahliyesi

28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, sağlık problemleri sebebiyle tahliye edildiği cezaevinden çıktı.
Takip et
28 Şubat’ın planlayıcısı Çevik Bir’e demans tahliyesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yürütülen ve kamuoyunda “28 Şubat davası” olarak bilinen yargılama çerçevesinde müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 21 Ağustos 2021’de tutuklanan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, ileri ‘demans’ hastası tanısı konulmasının sonrasında 11 aydır tutuklu bulunduğu İzmir Buca 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan tahliye edildi. Çevik Bir, akşam saatlerinde cezaevinden çıktı.

“Bu Şekilde güzel şeylerin peşinde olun”

Cezaevi önüne gelen yakınları ile kısa bir müddet sohbet eden Bir, tahliyenin sonrasında hatıra fotoğrafları çektirdi. Cezaevi önünde kısa bir açıklama yapan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir, “Bu Şekilde güzel şeylerin her zaman peşinde olun. Teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Kız kardeşi Güleren Bir Pişpişoğlu ise, “Keşke daha önce sağlığı yerindeyken tahliye olsaydı ama gene de çok mutluyuz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.