adplus-dvertising

28 kiloya düşen Kübra yardım bekliyor! “vaktim kalmadı…”

Bursa’da 3 sene önce çocuğunu dünyaya getirdikten sonra, ‘Kronik atriyal ve bağırsak disritmi’ (CAID) hastalığına yakalanan ve 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kübra Nur Palut (30), tedavisi için devlet yetkililerinden yardım istedi. Tedavisinin yalnızca Belçika’daki Leuven Katolik Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğinin söylendiğini söyleyen Palut, “3 yaşında bir bebeğim var. Onun için direnmek zorundayım. Ama çok da fazla vaktim kalmadı” şeklinde konuştu.
Takip et
28 kiloya düşen Kübra yardım bekliyor! “vaktim kalmadı…”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bilecik Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis ambulansında görevli ATT Kübra Nur Palut, 3 sene önce ‘Göktürk’ adını verdiği oğlunu dünyaya getirdi. Doğumdan kısa zaman sonra karın ağrısı ve iştahsızlık şikayetleri sebebiyle hastaneye giden Kübra Nur’a, yapılan tetkikler neticesinde sindirim sistemini ve kalbi etkileyen ‘Kronik atriyal ve bağırsak disritmi’ (CAID) hastalığı teşhisi konuldu. Yemek yiyemediği ve yalnızca damar yoluyla mama ve serumla beslendiği için, günden güne eriyerek 45 kilodan 28 kiloya kadar düşen Kübra Nur, tedavi için birçok hastaneye başvurdu fakat netice alamadı.

TEDAVİ İÇİN BELÇİKA’YA GİTMESİ GEREKİYOR

Palut ailesinin, tedavi için geldikleri Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (BUÜ) Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Mensubu Prof. Dr. Macit Gülten tarafından yapılan açıklama ile umutları tekrardan yeşerdi. Prof. Dr. Gülten, hastalığın Türkiye’de tedavisinin olmadığını, Belçika’daki Leuven Katolik Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Gastroenterolog Prof. Dr. Jan Tack tarafından yapılabileceğini belirtti. Tekrardan umutlanan ailenin karşısına bu defa de maddi imkansızlıklar çıktı. Hastane ile iletişime geçilmesi için Sağlık Bakanlığı’na başvuru edildi. Bakanlıktan gelecek haber beklenirken Kübra Nur, şu anda ailesinin yaşadığı Bursa’nın İnegöl ilçesinde Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutuluyor.

28 kiloya düşen Kübra yardım bekliyor! “vaktim kalmadı…”

‘OLDUKÇA FAZLA VAKTİM KALMADI, BEBEĞİM İÇİN DİRENİYORUM’

Hastanede DHA muhabirine konuşan Kübra Nur Palut, bir an önce sağlığına kavuşmak istediğini söyleyerek şunları belirtti:

“Kendi olanaklarımızla gidebileceğimiz her yere gittik. Yapabileceğimiz tüm tedavileri denedik. Ama maalesef bizim gücümüz yetmiyor. Birçok hekime de danıştık. En son Belçika’da tedavisinin olabileceğini söylediler. Tek başımıza gitmeye gücümüz yetmediği için, devletimizden yardım bekliyoruz. Cumhurbaşkanımdan bu konuyla birebir alakadar olmasını istiyorum. Çünkü doktorların da söylediği gibi oldukça fazla vaktim kalmadı. 3 yaşında bir bebeğim var. Onun için direnmek zorundayım. Sonuna kadar direniyorum ama çok da fazla zamanım kalmadı. Devlet yetkililerinden bir an evvel konuyla alakadar olmalarını istiyorum.”

‘KENDİ İMKANLARIMIZLA GİDEBİLECEĞİMİZ HER YERE GİTTİK’

Kızı Kübra Nur’un bütün bakımıyla yalnız başına ilgilenen Nurten Palut ise “3 senedir kızım yatağa bağlı. 3-4 aydan beridir çok kötü vaziyette. Evde bebeği var. Bebeği de kendisi de bakıma muhtaç. Devlet büyüklerimizden, Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan kızıma bir an önce yardım etmelerini istiyorum. Biz yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Kendi olanaklarımızla gidebileceğimiz her yere gittik ama artık bizim gücümüz yetmiyor. Kızımın vaziyeti da ortada. Çok iyi değil. Onun için bir an önce bir şeyler yapılmasını istiyoruz. Birçok yere başvuru ettik ama dönüş olmuyor. O yüzden bir an önce ne yapılacaksa yapılsın” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.