265 Koyunun Telef Olma Şekli Çobanı Dumura Uğrattı

Bayburt'ta 265 koyunun dere yatağında sıkışarak telef olması karşısında neye uğradığını şaşıran çoban, "40 yıldır çobanlık yapıyorum ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım" dedi.

Bayburt’ta her gün otladıkları alanda otlayan koyun sürüsü ürkerek yakındaki dere yatağına yöneldi. Çobanında peşlerinden koştuğu sürü, dere yatağındaki dar bölgede sıkıştı. Bu esnada birbirlerini çiğneyen koyunlardan 265’i telef oldu. Çobanı yoğun gayretleri sonucu çok sayıda koyun da telef olmaktan kurtarıldı.


“İLK DEFA BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTIM”

Yaşadığı olay karşısında büyük şoka giren Mustafa Çakmak isimli çoban, “40 yıldır çobanlık yapıyorum. Ancak ilk defa böyle bir olayla karşılaştım. Olay anında hayvanları kurtarmak için büyük çaba harcadım. Koyunların arasına girdim. Üstte olanları sağa sola attım ve elimden geldiğince kurtarmaya çalıştım. Daha sonra telefonum ve telsizim vardı bunlarla köyü aradım oradan da birkaç kişi geldi birlikte diğerlerini kurtarabildik” dedi.

TOPLAM ZARAR 400 BİN LİRA

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesinden yetkilileri olay yerine gelerek rapor tuttu. Yaklaşık 400 bin lira mali kayıp yaşadıklarını belirten Baytaş Hayvancılık İşletmesi sahiplerinden Rasim Ünsür, devlet yetkililerinden destek beklediklerini ifade etti.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı