25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü...Dünya çapında büyük önem arz eden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gününde farkındalık yaratılmaya çalışılıyor. işte 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajları ve sözleri ve Atatürk'ün kadınlarla ilgili sözleri..
Takip et
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, 1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilen gündür.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

BM Genel Kurulu 1999 yılında 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan etti. Bu günün 25 Kasım olarak belirlenmesinin nedeni 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde meydana gelen bir olaya dayanmaktadır. Ülkeyi diktatörlükle yöneten Rafael Trujillo’ya karşıtlığıyla bilinen Mirabal Kardeşler adlı üç kız kardeş, Trujillo’nun: “Ülkede iki tehlike var: Kilise ve Mirabal Kardeşler” şeklinde yaptığı açıklamadan günler sonra boğazlanıp dövülerek vahşice öldürüldüler.,

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ RESİMLİ MESAJLARI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJLARI – SÖZLERİ

Kadına yönelik şiddete hayır! #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Kadınlar İnsandır. Biz İnsanoğlu. – Neşet Ertaş

Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

Şİddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır , ona vurmak değildir.

Fiziksel , psikolojik, sözlü şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Kadına Yönelik Her Türlü Şiddetin Karşısında, Kadınların Mücadelesinin Yanındayız!

Tüm kadınların mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum. #Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.

Kadınlara uygulanan fiziksel , psikolojik, sözlü şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

“Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.”

Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

Erkeklik kadını sevmek saygı duymaktır , ona vurmak değildir.

“Şiddet kaderiniz değil. Şiddete göz yummayın, sessiz kalmayın.”

Şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız.

“Ailedeki şiddet insanları öldürür.”

Yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları rahmetle , saygıyla anıyoruz.

“Ailede şiddet geleceği karartır.”

Kadınlara şiddet değil; sevgi gösterelim.

Kadına yönelik yapılan şiddet, insanlığa ihanettir.

ATATÜRK’ÜN KADINLAR İLE İLGİLİ SÖZLERİ

Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir

“Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır

Dünyada her şey kadının eseridir.

Kadına şiddeti durdurmak, önlemek herkesin görevidir.

“Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir.”

Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ UZUN MESAJLARI

“Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, “Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir”. Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ve takvimlerimizden 25 Kasım’ı çıkarabilme ümidiyle…”

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle yapılacak etkinliklerin, bu sağlıksız gidişatı engellemesini, bilinç, sağduyu ve itidal oluşumuna katkı sunmasını gönülden diliyorum.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü mesajları ve sözleri! Resimli, anlamlı, kısa ve uzun Kadına Şiddetle Mücadele Günü mesajı 2021
Unutulmamalıdır ki, ailenin sağlık ve mutluluğu, toplumun huzur ve güveni ancak kadınlarımızın saygı, sevgi ve adalet görmesiyle mümkündür.”

“Bu itibarla, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nün, ülkemizde ve dünyada kadına yönelik şiddetin önlenmesine, kadın haklarının korunup geliştirilmesine ve sorunlara karşı duyarlı olmaya zemin teşkil etmesini temenni ediyorum.”

“1999 yılında BM Genel Kurulu kararı ile, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla ilan edilen ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ vesilesiyle tüm kadınlarımızın şiddetten uzak sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini dilerim.”

” ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum”

“Her sessiz kalınan şiddet bir gün sizi bulur.” “Şiddet kaderiniz değil. Şiddete göz yummayın, sessiz kalmayın.” “Erkeklik kadına vurmakla değil onu korumakla gösterilir.”

KADINA YÖNELİK ŞİDDET RESİMLERİ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajları

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.