adplus-dvertising

25 bin kişiyi dolandırıp özür mesajı attılar

Balıkesir’de internette yarattıkları bir portal üstünden ucuza bisiklet ve elektrikli motosiklet satma ve para kazanma vaadiyle para karşılığı mensup toplayan dolandırıcılar siteyi kapatıp binlerce kişiyi dolandırdı. Vurgun yapan dolandırıcıların üyelere “Biz sizi dolandırdık. Bu bizim sorumluluğumuz özür dileriz” biçiminde gönderdiği mesaj ise vatandaşları çılgına çevirdi.
Takip et
25 bin kişiyi dolandırıp özür mesajı attılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, internet üstündeki bir platformda bisiklet, elektrikli motosiklet gibi alışverişler yapıp bu yol ile para kazanmayı vaat eden paravan firma 25 binden fazla kişiden sisteme katılım ücreti isimi altında para aldıktan sonra sistemi kapatıp sırra kadem bastı.

Sisteminin kapanması ardından mağduriyet yaşayan adını vermek istemeyen bir vatandaş paravan firmanın Balıkesir’deki ofisine baskın yaptı. Öfkeli vatandaş hızını alamayıp terk edilen ofiste camlar ve kapılar olmak üzere geride ne kaldıysa kırıp döktü. İş yeri sahibi ile konuşup anlaştığını, zararını karşılayacağını söyleyen öfkeli vatandaş, “Sabah ben kalktım, uyandığımda dalga geçer gibi ‘Biz sizi dolandırdık, bu bizim sorumluluğumuz özür dileriz’ diyerek mesaj attılar. Ben de sabah sabah çok sinirlendim. Soluğu daha önceden adresini bildiğim ofiste aldım. dükkanda aldım. Her yeri kırıp döktüm. Paramparça yaptım. Sonuna kadar değdi. Hiç pişman değilim. Dükkan sahibiyle konuştuk ve anlaştık. Onun bu konularla hiçbir ilgisi yok” şeklinde konuştu.

“Bedava ekmek yalnızca fare kapanında olur”

Dolandırıcıların insanlara çok güzel ümitler verip kandırdığını anlatan vatandaş, “Dolandırıcılarda öyle bir ağız var ki adam sizi dolandırır, siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi tekrar dolandırır. Onlar bu şekilde bir çeneye sahipler. Balıkesir’de ve öbür kentteki dolandırılan herkese geçmiş olsun. Buraya yüze yakın insan geldi. Ben yapmasaydım başkası yapacaktı” şeklinde konuştu.

Dolandırıcıların nasıl çalıştığını da anlatan mağdur vatandaş, “Mesela siteden bisiklet alıyorsunuz. 3 bin TL’ye bisikleti bir yıl için satın alıyorsunuz. Sonra 20 gün içerisinde ana parasını çıkartıyorsunuz. Bu para zaten günlük dolar olarak geliyor hesabınıza. Kalan öbür 10 gün içerisinde ise kâr elde etmeye başlıyorsunuz. Aylık olarak ise 3 bin TL hesabınıza geliyor. Ancak bu bize büyük bir ders oldu. Buradaki polis abi de şunu belirtti. ‘Bedava yemek yalnızca fare kapanında’ olur. Bana ve 25 bin kişiye çok büyük bir ders oldu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.