adplus-dvertising

23 Nisan’da ‘Okuyan Bir Gelecek’ etkinliği ile farkındalık oluşturulacak

Akiş GYO A.Ş. yatırımlarından olan Akasya ve Akbatı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ‘Okuyan Bir Gelecek’ hayaline ortak olacak. 23 Nisan tarihinde düzenlenecek ‘Okuyan Bir Gelecek’ okuma grubu etkinliğine çocuk kitabı yazarları Gökçe Gökçeer ve Özge Bahar Sunar da katılarak çocuklar ve aileleriyle beraber kitap okuyacak.
Takip et
23 Nisan’da ‘Okuyan Bir Gelecek’ etkinliği ile farkındalık oluşturulacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocukların geleceğine yönelik farklı projeler yaşama geçiren Akasya ve Akbatı 23 Nisan’da AÇEV iş birliği ile gerçekleştireceği ‘Okuyan Bir Gelecek’ okuma grubu etkinliği kapsamında çocuklara ve ebeveynlere yönelik eğlenceli ve farkındalık yaratacak bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Verilen bilgiye göre, üretici etkinliklerin yapılacağı gruplarda, AVM’lerde çocuklar ve ebeveynleri kitaplarla tekrardan tanışmanın ve beraber zaman geçirmenin keyfini yaşayacak. Etkinlik alanında bulunan AÇEV Mağaza stantlarından Okuyan Bir Gelecek Projesi için bağışta bulunmak ya da AÇEV Mağaza’dan alışveriş yaparak projeye katkı temin etmek da mümkün olacak.

“AÇEV iş birliğimiz ile geleceği biçimlendirecek çocuklarımıza yarar sağlamaktan mutluluk duyuyoruz”
AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek Projesi’ne destek vermekten mutluluk duyduklarını söyleyen Akiş GYO A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Didem Hiçyorulmazlar, “Firma bünyesinde bulunan İstanbul’un en mühim alışveriş merkezlerinden olan Akasya ve Akbatı’da gerçekleştirdiğimiz her etkinliğin misafirlerimizde farklı bir deneyim yaşatmasını hedefliyoruz. Dolayısıyla yaşama geçirdiğimiz her etkinlik bizim için ayrı bir mana taşıyor. Ebeveynlerin daha bilinçli nesiller yetiştirmesi ve çocukların da geleceğe umutla bakmalarını temin etmek ismine AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek Projesi’ne destek vermekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. 23 Nisan’da her iki AVM’de kıymetli çocuk kitabı yazarlarının çocuklarla bir araya gelmesini ve AÇEV eğitmenlerinin ebeveynlerle buluşmasını çok değerli buluyoruz. Geleceği biçimlendirecek çocuklarımız için bu şekilde yarar odaklı iş birliklerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Okuyan Bir Gelecek Projesi’nin hedeflerine bağışlarla ulaşacağının altını çizen AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt ise şunları ifade etti: “AÇEV olarak bundan bir sene önce Okuyan Bir Gelecek Projesi’ni dijitale taşıyarak 23 Nisan’da çocuklara armağan ettik. Hedefimiz proje kapsamında bağışlarla 100 bin çocuğu kitaplarla buluşturmak. Bu doğrultuda kurumların desteklerini çok önemsiyoruz ve her iki AVM’ye de AÇEV’e verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Güç birliği içinde hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inanıyor; 23 Nisan’da çocukların dünyasını renklendirmek isteyen herkesi Okuyan Bir Gelecek Projesi’ne bağış yapmaya davet ediyoruz.”

Gökçe Gökçeer ve Özge Bahar Sunar, 23 Nisan okuma grubu etkinliğinde
Okuyan Bir Gelecek Projesi kapsamında; 23 Nisan saat 14.00’te Akbatı’da yazar Gökçe Gökçeer ‘Pöti: Bir Barınak Köpeği’nin Öyküsü’ kitabı ile minik kitapseverlerle buluşacak. Akasya’da ise yazar Özge Bahar Sunar ise ‘Kirpi ve Sergi’ kitabını okuyacak. AVM’lerde çocukların, ebeveynleriyle katıldığı etkinlik, sanat etkinlikleri ile devam edecek.

AÇEV, bağışlarla 100 bin çocuğu kitaplarla buluşturmayı hedefliyor
Yapılan açıklamaya göre, Fazıl Say’ın müziklerini üstlendiği Okuyan Bir Gelecek Projesi kapsamında meşhur adların çocuklar için kitap okuduğu videolar okuyanbirgelecek.org platformunda yayımlanıyor. Okuyan Bir Gelecek platformunu büyütmeyi ve bağışlarla daha çok çocuğa ulaşmayı hedefleyen AÇEV, yapılan bağışlar sayesinde çocuklara ve ailelerine içinde hikâye kitaplarının yanı sıra, boya kalemi, oyun hamuru gibi yardımcı malzemelerin de bulunduğu setleri ulaştırıyor. Okuyan Bir Gelecek ile 100 bin çocuğu kitap sahibi yapmayı hedefleyen AÇEV’e destek vermek isteyenler Okuyan Bir Gelecek platformu üstünden kitap seti bağışlayabiliyor ya da setlerin yaratılmasına katkıda bulunabiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.