2100 Yılında Böyle Görünecekmişiz!

Kalın bir kafatası, pençe şeklinde eller, ikinci bir göz kapağı… Yabancı bir tasarım şirketi 2100 yılında insanoğlunun nasıl göreceğini abartılı bir tasarımla ortaya koydu.

Modern dünyanın insan vücuduna nasıl etki edeceği birçok bilim insanı tarafından araştırılıyor ve çeşitli tartışmalar yaratıyor. Ortalıkta dolaşan teorilerden etkilenen bir şirket 2100 yılında bir insanın vücut yapısının 3D modelini yarattı.

2100 yılında yaşan “Mindy” isimli bu kadın, ofiste bilgisayar başında oturmaktan ve cep telefonuna bakmaktan sırt eğriliğine sahip. Aynı zamanda boyun kasları, monitör ve akıllı telefon kullanımından dolayı oluşan hasarı en aza indirmek için epey bir gelişmiş olarak tasarlandı. Sağlıklı Yaşam Uzmanı Caleb Backe, “Telefonunuza bakarak saatlerce çalışmak boyununuzu zorlar ve omurganızın dengesini bozar. Sonuç olarak boyundaki kaslar başınızı desteklemek için ektra çaba harcar. Bilgisayar başında saatlerce oturmak da gövdenin düzlüğünü kaybetmesine ve kalçanın öne gelmesine neden olur” diye konuştu.

“GÖRENLERİN ŞAŞIRMASI İÇİN ABARTIDAN KAÇMADIK”

Şirket, 2100 yılındaki insanlığın tasarımını yaparken abartılı da olsa başka teorilere de kulak vermiş. 2100 insanı Mindy’nin sadece omurgası değil kafatası da değişiklik yaşamış. Kafatası telefonlardan gelen radyasyondan beynini koruyabilmek için kalınlaşmış. Mindy’nin aşırı telefon kullanımına bağlı olarak dirseği ve eli de buna uygun olarak değişim göstermiş. Mindy için düşünülen değişiklerden en tuhaf olanı ise ikinci göz kapağı modellemesi. Şirket 2100 yılında insanlığın ikinci bir göz kapağı olacağını öne sürmüş. Bilgisayar ve akıllı telefonların yaydığı zararlı ışığı engelleyebilmek için filtre görevi görecek bir göz kapağımızın olacağı iddia ediliyor. Şirket yetkilileri Mindy için yaptıkları açıklamada, “İnsanların şaşırması için abartıdan kaçmadık. 2100 insanını gördüklerinde oluşacak şaşkınlık, insanlığın teknoloji ürünlerini daha dikkatli kullanmasını sağlayabilir” diye konuştular.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı