adplus-dvertising

21. Yüzyılın En İyi Albümleri Belli Oldu

En iyi yüz filmi değerlendiren The Guardian 21. yüzyılın en iyi 100 albümü de okurları ile paylaştı.
Takip et
21. Yüzyılın En İyi Albümleri Belli Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiliz Gazetesi The Guardian’ın 45 kişilik müzik yazarının oylaması sonucu belirlediği 21. yüzyılın en müzik listesi yayınlandı. Pop albümlerinin azınlıklı olduğu listede hip hop ve rock müzik albümleri çoğunluğu paylaştı.

Listenin birinci sırasında efsanevi soul sanatçısı olan Amy Winehous’un ‘Back to Black’ albümü yer aldı. Arkasından ise ‘Rock müziğin kurtarıcıları’ olarak ilan edilen The Strokes’un ‘Is This It?’ albümü bulunuyor. Kanye West’in ‘My Beautiful Dark Twisted Fantasy’ üçüncü sırada yer alırken, Kendrcik Lamar’ın ‘To Pimp a Butterfly’ albümü kendisine dördüncü sırada yer buldu. Dizze Rascal’ın ‘Boy in da Corner’ ve The Streets’in ‘Orginal Pirate Meterai’ albümleri  ilk on içerisinde bulunan diğer hip hop albümleri oldu. Beşinci sırada ise LCD Soundsystem’in ‘Sound of Silver’ albümü bulunuyor.

POP MÜZİK SINIFTA KALDI

45 müzik yazarı tarafından oluşturulan listede pop müzik adına çok az isim yer alırken, listenin ilk on sırasında pop müzik adına Beyonce’un ‘Beyonce’ albümü yer aldı. Beyonce’un albümü dokuzuncu sırada bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.