21 Aralık 2021 Hava durumu! Kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 21 Aralık tarihli hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’nin son hava durumu açıklamasına göre çok sayıda şehre uyarı yapıldı. Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece düşeceği, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte 21 Aralık salı günü hava durumu raporu…
Takip et
21 Aralık 2021 Hava durumu! Kar yağacak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç)ile İzmir, Isparta, Burdur ve Hatay çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Manisa, Hatay, Ş. Urfa ve Mardin çevrelerinde yağmur ve Sağanak, yağış alan öbür yerlerde karla karışık yağmur ve Kar biçiminde olması beklenen yağışların; Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde güçlü ve yer yer çok güçlü sağanak yağmur, Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun kar biçiminde olması bekleniyor. Bu gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde güçlü ve yer yer çok güçlü sağanak yağmur, Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun kar biçiminde olması beklenen yağışların yaratacağı olumsuzluklara karşı sel, su baskını, Heyelan, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz koşullara karşı çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuz koşullara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Anadolu’nun doğusunda kar yağışının yer yer yoğun olması beklendiğinden yüksek kesimlerin dik yamaçlarında çığ tehlikesi oluşma olasılığına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

21 Aralık 2021 Hava durumu! Kar yağacak mı?

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL?

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 6°C
Çok bulutlu

İSTANBUL °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, kuzey kesimlerinin yüksekleri yer yer kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 3°C
Çok bulutlu

KOCAELİ °C, 5°C
Çok bulutlu, yağmurlu zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yer yer güçlü kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, İzmir ve Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağmurlu, bölgenin iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 0°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu yüksek kesimleri kar yağışlı

İZMİR °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MUĞLA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, Göller yöresinin aralıklı kar yağışlı, Hatay çevrelerinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 13°C
Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar sağanak yağmurlu

ISPARTA °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

KONYA °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

YOZGAT °C, -2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

BOLU °C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 5°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU °C, 0°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 5°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar yağışı biçiminde olması beklenen yağışların. Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde güçlü yağmur, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde güçlü kar yağışı biçiminde olması bekleniyor.

ÇORUM °C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışı

SAMSUN °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

TOKAT °C, 4°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışı

TRABZON °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güneydoğusunda güçlü ve yer yer yoğun kar yağışı biçiminde olması bekleniyor. Rüzgarın, güneydoğusunda güneyli yönlerden güçlü ve fırtına (40-70 km/sa) biçiminde esmesi bekleniyor.

ERZURUM °C, -1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 5°C
Çok bulutlu

VAN °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde yer yer yoğun kar biçiminde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Adıyaman haricinde bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı biçiminde olması beklenen yağışların Siirt çevrelerinde güçlü olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur, yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SİİRT °C, 6°C
Çok bulutlu, yer yer güçlü olmak üzere aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.