2023 seçimleri için Kılıçdaroğlu ve Akşener’in adaylığı konuşuluyor!

2023 seçimleri için Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak edilirken, Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. Ana hedefin Parlamenter Sistemi’ne geçmek olduğunu söyleyen basın mensubu Abdulkadir Selvi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in başbakan adayı olacağını yazdı.
Takip et
2023 seçimleri için Kılıçdaroğlu ve Akşener’in adaylığı konuşuluyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye günlerdir orman yangınlarıyla mücadele ederken, 2023 seçimleri için parti ve ittifakların hazırlıkları da sürüyor.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceği belirsizliğini korurken basın mensubu Abdulkadir Selvi’nin ortaya attığı iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi.

ÖNCE SEÇİM SONRA PARLAMENTER SİSTEMİ’NE GEÇİŞ

Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde Selvi, Millet İttifakı’nın bir yandan Başkanlık Sistemi’ne göre bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmaya hazırlanırken öbür taraftan da Parlamenter Sistemi’ne dönüş için bir strateji geliştirdiğini aktardı.

AKŞENER’İN AÇIKLAMASI KIRILMA NOKTASI OLDU

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına sıcak baktığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ise her defasında aday olmayacağını dile getirmesine dikkat çeken Selvi, Akşener’in “Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına saygı işitirim, en doğal hakkıdır. Benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Aday olursa saygı işitirim” açıklamasının kırılma noktası olduğunu savundu.

2023 STRATEJİSİ

Millet İttifakı’nda bir takvimin tespit edildiğini öne süren Selvi, Kılıçdaroğlu’nun seçilirse iki sene içinde parlamenter sisteme geçip seçime gitmeyi planlandığını, bu vaziyette da Akşener’in de başbakan adayı olacağını yazdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.