2023 seçim anketinin sonuçları belli oldu!

2023’te yapılacak olan genel seçimlerle alakalı anket çalışmaları da sürerken, yangın ve sel felaketlerinin sonrasında yapılan seçim anketinin neticeleri paylaşıldı. Anket neticelerine göre; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan yüzde 44 alırken, Yavaş ve İmamoğlu’nun oy oranı ise dikkat çekti. Öte yandan ankete göre Kılıçdaroğlu ise son sırada yer aldı.
Takip et
2023 seçim anketinin sonuçları belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de, Haziran 2023’te yapılması beklenen genel seçimler için hazırlıklar sürerken, merakla beklenen seçim anketlerinin neticeleri de gelmeye devam ediyor. “Muhalefetin adayı kim olacak?” sorusu dahi henüz netlik kazanmamışken, anketlerdeki oy oranları ise dikkat çekmeye başladı.

Bu anketlerden birisini bugünkü köşe yazısında paylaşan Milliyet gazetesi yazarı Zafer Şahin, incelemenin yangın ve deprem felaketlerinin sonrasında bir siyasi parti tarafından yapıldığını söyledi.

ERDOĞAN’IN SONRASINDA MANSUR YAVAŞ, KILIÇDAROĞLU SON SIRADA

Vatandaşa, isim belirtilmeden “cumhurbaşkanı adayı” sorulduğunu söyleyen Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 44 aldığını, sonrasında ise yüzde 18 ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın geldiğini aktardı. 3’üncü sırada ise yüzde 10,5’le İYİ Parti lideri Meral Akşener gelirken, onu yüzde yüzde 6,5 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu izledi. Ankete göre son sırada yer verilen isim ise yüzde 6 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

PARTİ ANKETİ NETICELERI

Aynı incelemede partilerin oy oranları da dikkat çekti. Buna göre; AK Parti yüzde 37, CHP yüzde 26, MHP yüzde 10, İYİ Parti yüzde 10 , HDP yüzde 10,5, DEVA Partisi yüzde 1,5 ve son olarak Gelecek Partisi yüzde 0,5.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.