2023 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Milyonlarca vatandaş Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere yılda iki kez verilen emekli bayram ikramiyelerine bu yıl zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün bugün emekli ikramiyesinin ele alınacağı bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi. Türkiye Emekliler Derneği’nde gerçekleştirilecek olan ve iki ismin katılacağı toplantının saat 12.00’de başlaması bekleniyor.

Emekli İkramiyesi İçin Talep 5 Bin 500 Lira

Ergün, önceki gün yaptığı açıklamada emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen 1.100 liralık ikramiyelerin, en düşük emekli aylığı olan 5 bin 500 liraya yükseltilmesini talep etmişti. Sürpriz görüşmenin bu talep üzerine planlandığı öğrenilirken, emeklilere verilecek yeni ikramiye tutarlarının da bu toplantıda belirlenmesi öngörülüyor.

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Bu yıl Ramazan Bayramı 21-23 Nisan arasında idrak edilecek. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 1 hafta öncesinden hesaplara yatması bekleniyor.

EYT'liler Bayram İkramiyesi Alacak Mı?

Mart ayında emeklilik başvurusunu yapan EYT'lilerin maaşları 1 Nisan'dan geçerli olarak bağlanacağı belirtildi. Yani emekli bayram ikramiyesi almaya hak kazanacaklar. Ancak maaş bağlanması demek o tarihten itibaren hak kazanacak anlamını taşımadığı için emeklilik işlemleri ne zaman biterse EYT'liler maaşlarını ve ikramiyelerini hesaplarında görebilecek. Örneğin; Emeklilik işlemleri tamamlanan SSK'lı EYT'liler 17-26 Nisan arasında, Bağ-Kur'lular ise 25-28 Nisan arasında ödeme alabilecek.
2023 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?
Bizi Takip Edin

Bize Katılın