adplus-dvertising

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın lansmanı yapıldı

2-5 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın tanıtımı gerçekleştirildi.
Takip et
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın lansmanı yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 2023’ün sosyal sorumluluk alanında iş birliği yaptığı Darülaceze’de gerçekleştirilen organizasyona, Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, atletizm kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan TAF Başkanı Fatih Çintimar, federasyonun yüzüncü senesinde büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu dile getirerek, “Federasyon olarak 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı ülkemizde yapmak için ciddi emek ve çabalarla, Spor Bakanı’mız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleri, kulüplerimiz ve tüm ekibimizle bu organizasyonu ülkemize aldık. Bugüne kadar majör bir organizasyon yapmamıştık ama cumhuriyetin ve federasyonumuzun yüzüncü senesinde bu organizasyonu paydaşlarımızla beraber bu organizasyonu hep beraber İstanbul’da yapacağız. Bize destek olan herkese, kulüplerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hamza Cebeci: “127 senedir hizmet veren bir kurumuz”

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Darülaceze’nin mühim projeleri yaşama geçirdiğini söyleyerek, “Bu projelerin arkasında cumhurbaşkanımız var. Öyle olmasa bu projeleri yapma şansımız olmazdı. Burası hiçbir karşılık beklemeden 127 senedir hizmet veren bir kurum. Misafirlerimizin geneli genç ama yaşlanınca bu işi anlarsınız. Allah, adamı elden ayaktan düşürmesin. Bu tip yerler yapmak cami yapmak kadar mühim. Kimsenin sokakta ölmesine gönüller razı olmaz. Dünya standartlarının çok üstündeyiz. Yeni projelerimiz dünyanın örnek alacağı bir proje olacaktır. Yabancıların burada gördükleri, tüm Avrupa’nın dikkatini çekiyor ve uzun zaman inceliyorlar. Pandemi döneminde burada entübe, yoğun bakımlık olan olmadı. Bizim insanımız, bizim medeniyetimizde yetişenler, yaşlıya bakmanın ayrı bir değeri olduğunu bilen insanlar. Millet ve devlet olarak bize de bu yakışır” diyerek konuştu.

İlker Öztürk: “Federasyon ile iş birliği içindeyiz”

Katılımcı ve organizasyonu düzenleyenlere minnettar olduğunu belirterek söze başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, “Burası bir medeniyeti, bir milletin geçmişini geleceğiyle buluşturan, yaşlıya saygıyı gösteren kadim bir millet anlayışının fotoğrafı. Köklerinize ne kadar bağlı olursanız, atalarınızı ne kadar sayar ve severseniz gelecek nesiller de bu milletin kalkınmasında değer sahibi olurlar. 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda başkanımızın iyi niyet mektubu ile beraber İBB uluslararası manada sorumluluk almıştır. Bu manada federasyonla beraber yaptığımız çok kapsamlı çok donanımlı organizasyonlar vardır. Sıkı iş birliklerimizin cereyan ettiği federasyonun bize, bizim federasyona destek sağladığımız bir iş birliği içindeyiz. İlk kez İstanbul’a gelecek atletizm şampiyonasının buluşmasında pay sahibi olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Dobromir Karamarinov ise gönderdiği görüntülü mesajında, “Federasyonun yüzüncü senesini tebrik ederim. Bu şampiyonayı desteklemek için elimizden geleni yapacağız. Bu, Türk atletizmi için tarihi bir an olacak. Türkiye son 20 senede Avrupa’nın önde gelen atletizm ülkelerinden biri haline geldi” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.