2022’nin ilk bebeği Ankara’da doğdu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi’nde dünyaya gözlerini açan yeni senenin ilk bebeğini ziyaret etti.
Takip et
2022’nin ilk bebeği Ankara’da doğdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ziyaret sırasında konuşan Bakan Yanık, “İnşallah 2022 sağlık çalışanlarının yükünün daha hafiflediği, salgın sıkıntısından kurtulduğumuz bir sene olacak” şeklinde konuştu.

2022’nin ilk bebeği Ankara’da doğdu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Şehir Hastanesi’nde 2022 senesinin ilk bebeğini ziyaret etti. Osman ve Emine Çavdar çiftinin üçüncü bebeğini olan bir kız çocuğunun 2022’nin ilk bebeği olması ve baba Osman Çavdar’ın ilk iki çocuğunun doğumunda eşinin yanında olamaması ziyareti daha da manalı bir hale getirdi. Üçüncü çocuğunu dünyaya getiren anne Emine Çavdar’ı ziyaret eden Yanık, 3 kilogram 400 gram olarak dünyaya gelen ve henüz ismi konulmayan kız bebeğin ömrünün uzun, bahtının güzel olması ve sağlıkla büyümesi temennisinde bulundu.

2022’nin ilk bebeği Ankara’da doğdu!

Bakanlığın bir geleneği olarak yeni senesi ilk doğan bebeklerini karşıladıklarını belirten Bakan Yanık, 2022’nin tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış ve korona virüs salgının olmadığı günler getirmesini diledi.

Doğumun bir umut simgesi olduğuna dikkat çeken Bakan Yanık, “Bizler yaşamı bir emanet olarak alan, yaşayan o yüzden de üstüne ihtimam gösteren insanlarız. Henüz ismi yok ama bu şekilde bir güzelliği ziyaret etmiş olmaktan dolayı heyecanlıyım. Çok hoş bir mutluluk oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Rabb’im mutlulukla, huzurla, sağlıkla bereketle büyütmeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

“2022 SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜKÜNÜN DAHA HAFİFLEDİĞİ, SALGIN SIKINTISINDAN KURTULDUĞUMUZ BİR SENE OLACAK”

Sağlık personelleri hakkında da konuşan Yanık, “Sağlık personeli ve doktorlarımız da özellikle pandemi döneminde muazzam bir özveriyle çalışıyorlar. Gönüllülük duygusuyla, şuuruyla çalışıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah 2022 sağlık çalışanlarının yükünün daha hafiflediği, salgın sıkıntısından kurtulduğumuz bir sene olacak” ifadelerine yer verdi.

Basın üyelerine teşekkür ederek yeni seneye birlikte girdiklerini dikkat çeken Bakan Yanık, önümüzdeki senenin hep güzel haberlerin yapıldığı ve mutluluk haberlerini paylaşıldığı bir sene olmasını diledi.

2022’nin ilk bebeği Ankara’da doğdu!

Bebeğe altın takan Yanık, yeni senenin ilk bebeği ve ailesini daha sonra ikamet ettikleri Ankara’nın Keçiören ilçesinde ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi. Servisteki öbür hastaları ve bebekleri de ziyaret Yanık, hastane personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.