adplus-dvertising

2022 memur ve emekli maaşı ne kadar oldu? Zam oranları kesinleşti!

Milyonlarca emekli ve memur maaşları için Temmuz zammında mühim gösterge olan ilk 4 aylık enflasyon oranı belli oldu. İşte emekli ve memur maaş zammına ilişkin yeni gelişme
Takip et
2022 memur ve emekli maaşı ne kadar oldu? Zam oranları kesinleşti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Temmuz ayı zammı ile beraber milyonlarca vatandaşın geliri artacak. Temmuz ayında belirleyici olacak 4 aylık enflasyon verileri dün açıklandı. TÜFE nisanda yüzde 7.25, senelik bazda da yüzde 69.97’ye çıktı. Dört aylık enflasyon yüzde 31.71 olarak gerçekleşti. Mayıs, Haziran oranlarının açıklanmasıyla aylık, maaş zamları kesinleşecek. Enflasyon oranlarıyla birlikte refah payı olarak ek zam da yapılacak.

İşte 2022’nin ikinci altı ay zamlı memur maaşları ve zamlı emekli maaşları…

Memur ve memur emeklileri senede iki kez maaş, aylıklarını zamlı alıyor. Zam oranları toplu sözleşmeye göre tespit ediliyor, geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş, aylık zammına yansıyor.

MAAŞ ZAMMI İLE BİRLİKTE EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 8436 LİRA

Memur ve memur emeklisi Temmuz’da yüzde 7 sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında memur ve emeklileri için şimdiden yüzde 24.71’lik enflasyon farkı olanağı doğdu.

Dört aylık verilere göre memur ve emeklilerinin zam oranı da 7+24.71 olarak gerçekleşti. Yüzde 31.71’lik artışa Mayıs, Haziran enflasyonu da eklenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.