adplus-dvertising

2022 Avrasya Tüneli geçiş ücretine zam geldi!

Ulaştırma Bakanlığı Avrasya tüneli geçiş ücretine 1 Ocak itibarıyla zam yapıldığını açıkladı. 2021 senesinde tek yön araba için 46 lira olan ücret 53 liraya çıktı. Öte Yandan Avrasya Tüneli’nde 00.00–05.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli gece tarifesi uygulanacak. Daha önce tek yönlü olarak ücret alınan Boğaz köprülerinde de köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünecek ve iki yönlü olarak alınacak.
Takip et
2022 Avrasya Tüneli geçiş ücretine zam geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre otoyol, Boğaz köprüleri ve Avrasya Tüneli geçiş ücretleri, yarın günün ilk saatinden itibaren geçerli olmak üzere tekrardan düzenlendi.

KÖPRÜLERDEN ARTIK İKİ YÖNLÜ ÜCRET ALINACAK

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde tek yönlü ücretlendirme yapıldığı anımsatılarak, “1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirildi. Boğaz köprülerinde tek yön araba geçiş ücreti 8,25 lira olarak tespit edildi.” dendi.

AVRASYA TÜNELİ GECE YARISI YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

46 lira olan Avrasya Tüneli geçiş ücretine ise zam yapıldığı söylenen açıklamada, “Avrasya Tüneli’nde ise araba geçiş ücreti 05.00–00.00 arasında tek yönde 53 lira, 00.00–05.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 lira olarak tespit edildi. Daha ekonomik, güvenli ve daha kısa zamanda ulaşım imkânı sağlayan erişme kontrollü otoyolların, Boğaz köprülerinin ve Avrasya Tüneli’nin servis sürelerinin uzatılması ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulması maksadıyla yapılan düzenlemede bakım-işletme maliyetlerindeki artışlar ile işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar göz önüne alındı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.