2021 ve 2022 av sezonu ne zaman açılıyor? MAK toplantısı av tarihleri

1 Temmuz’da toplanan MAK’ın yaptığı açıklama göre 2021-2022 av sezonunun açılacağı tarih ve avlanma sayıları belirlendi. Merkez Av Komisyonu (MAK) toplantısı oldukça merakla bekleniyor. Avcılar 2021-2022 av sezonunun ne zaman açılacak?
Takip et
2021 ve 2022 av sezonu ne zaman açılıyor? MAK toplantısı av tarihleri
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 Temmuz da MAK tarafından yapılan toplantıya göre, avcı başına günlük avlanacak hayvan limiti, avlanılmaya izin verilen hayvanlar ve il genelinde konulan yasakların hepsi açıklandı. Resmi Gazete’de yazan bilgilere göre Elbistan, Sögütlü Devlet Avlağı’nda keklik ve tavşan avı yasaklandı. Göçmen kuşların ise avlanmasına izin verildi. Bunun yanı sıra Şar Dağı Devlet Avlağı ise komple avlanmaya kapatıldı.

MAK’ın aldığı bir diğer karar ise avlanmanın belirtilen süre tarihleri içerisinde sadece Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve Resmi Tatil günlerinde avlanma serbest olacak. Karabük-Eskipazar ilinde bıldırcın ve üveyik avları Ağustos ayının 15’inde başlayacak ve Kasım ayının 15’ine kadar devam edecek. Elbistan’da ise 21 Ağustos tarihinde başlayacak. Bütün bölgeler ve avlanacak hayvanların türüne göre izin verilen aralıkları öğrenebilmek için T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi sitesine girebilirsiniz.

ALINAN KARARLAR VE AV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Av tarihleri

2021 2022 Merkez Av Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Milas Avcılar, Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, Ege Bölgesi’nde kara avcılığının 21 Ağustos 2021 tarihinde başlayacağını, 6 Mart 2022 tarihinde sona ereceğini açıkladı.

Alınan kararlarla ilgili açıklama yapan Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, “Kara avcılığı Ege Bölgesi’nde,21 Ağustos 2021 tarihinde birinci Grup Kuşlar olan bıldırcın ve üveyik, dördüncü Grup Kuşlar olan karga, leş kargası, alakarga ve saksağan, ikinci Grup Memeliler olan yaban domuzu ve çakal avı ile başlayıp, 6 Mart 2022 tarihinde üçüncü Grup Kuşlar olan sakar meke, ördek, çulluk, tahtalı, karatavuk ve botak avı ile sona erecek” dedi.

Avına izin verilen türler ve avlanma tarihleri

2021 ve 2022 av sezonu ne zaman açılıyor? MAK toplantısı av tarihleri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.