2021 İstanbul Tüyap Kitap Fuarı yapılacak mı? Açıklama geldi!

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı pandemi sebebiyle geçtiğimiz 2020 senesi yapılamamıştı. 2021 senesinde Tüyap Kitap Fuarı’nın yapılması beklenirken açıklama TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’dan geldi. Bu sene İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı yapılacak mı?
Takip et
2021 İstanbul Tüyap Kitap Fuarı yapılacak mı? Açıklama geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TÜYAP Kitap Fuarı’nın 2021 senesinde yapılmasını bekleyenler için açıklama geldi. Her sene Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilen ve yoğun katılım olan fuar bu sene yapılamayacak.Hürriyet yazarı eleştirmen Doğan Hızlan, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’ın mektubunu yayınladı.

İşte o mektup:

“Son iki senedir COVID-19 pandemisi sebebiyle yapılmayan Kitap Fuarları, 38 sene boyunca her sene düzenli olarak büyüyerek, kendini yenileyerek bugüne geldi. İstanbul beraberinde İzmir, Bursa, Adana, Samsun ve Diyarbakır’da her sene iki milyonu aşkın insanımızı kitapla, yazarla, toplum önderleri ve yayıncısı ile buluşturan fuarlar muhakkak kaldığı yerden devam edecek.

Yalnızca İstanbul’da yedi yüz elli bini aşkın ziyaretçisi ile dünyada okura dönük en büyük fuarlardan biri olarak değerlendirilen İstanbul Kitap Fuarı’nı bu sene da yapmamamızın tek sebebi pandemi.

250.000’i ilk ve ortaöğretim öğrencileri olmak üzere ziyaretçilerinin yarıdan fazlasının öğrenci olduğu bu fuarın, aşıların yeterli seviyeye ulaşamadığı, genç insanlarımızın salgına karşı lüzumlu tedbirleri tam olarak almadıkları bir dönemde açılmasını gerçekçi ve doğru bulmadık.

Her zaman beraber hareket ettiğimiz, kararları beraber alıp uyguladığımız, birbirimize çok güvenip değer verdiğimiz Türkiye Yayıncılar Birliği de aynı görüşü paylaşıyor. Yayınevlerimiz ile de kapsamlı görüşmeler yapıldı. Biliyorum ki onlar da fuarı ziyaretçilerimiz gibi çok özledi. Hiç birimizin deneyimi olmadığı bir salgında iki fuar dönemini beklentiler doğrultusunda değerlendirememek tabiidir ki bizleri de çok üzüyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.