2021 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF’den açıklama geldi!

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi online final sınavları geçtiğimiz günlerde sona erdi. Mezuniyet için gün sayan binlerce AÖF öğrencisi için sınav sonucu heyecanı başladı. Final sınavı sonuçlarının Anadolu Üniversitesi tarafından duyurulmasıyla öğrencilerin yıl sonu notları oluşacak ve mezuniyet durumları belirlenecek. Anadolu Üniversitesi açıklama yaptı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Takip et
2021 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF’den açıklama geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AÖF bahar dönemi final sınavları online olarak düzenlendi. Sonuçlar için yapılacak açıklamayı bekleyen İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri araştırma yapmaya başladı. Anadolu Üniversitesinden sonuçlar için açıklama yapıldı. Çevrimiçi düzenlenen sınavlar yüz yüze yapılan sınavlara kıyasla daha erken açıklanıyor. Sonuçlar her sınav döneminde olduğu gibi anadolu.edu.tr adresinden öğrenci numarasıyla veya e-Devlet girişiyle sorgulanabilecek. Sınava girdikleri derslerden 35 puan alan öğrenciler vermiş olacak. Yıl sonu ortalamaları vize ve final sınavlarının ortalaması alınarak hesaplanacak. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020-2021 eğitim öğretim yılı Açıköğretim Fakültesi sınav sonuç tarihi…

Anadolu Üniversitesinden Açıklama Geldi!

2021 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF’den açıklama geldi!

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖF bahar dönemi final sınavları 7 Haziran itibariyle tamamlandı. Sınavların tamamlanmasının üzerinden 3 gün geçti. Anadolu Üniversitesi online olarak düzenlenen sınavların açıklanacağı tarihe ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı. Geçişmişte yapılan sınavlar baz alındığında sınav sonuçlarının 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçların 14 Haziran tarihinde ilan edileceği ön görülüyor.

AÖF Sonuçları Nereden Sorgulanır?

Çevrimiçi sınav sonuçları anadolu.edu.tr adresi üzerinden duyurulacak. Adaylar öğrenci şifreleri veya e-Devlet giriş seçeneği ile sisteme girerek sonuçlarını görüntüleyebilecek. AÖF bahar dönemi yıl sonu not ortalamasında final sınavının etkisi yüzde 75 olarak belirlendi. Geri kalan yüzde 25’lik kısımda ise vize (ara sınav) belirleyici olacak. Sorumlu oldukları derste 35 olan ders geçme notunu alamayan öğrenciler yaz okullarında sınavlara tekrar katılacak.

AÖF Yaz Okulu Sınav Tarihi Belli Oldu!

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavları 8 Ağustos tarihinde düzenlenecek. Anadolu Üniversitesi yayınladığı akademik takvimde tarihi belirledi. Ancak sınavın yüz yüze mi yoksa online olacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Yaz okulu sınavlarının da bahar döneminde olduğu gibi çevrimiçi olarak yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde detaylara haberimizden erişebilirsiniz.

AÖF Harf Notları Neye Göre Belirleniyor?

Anadolu Üniversitesinde notlama işlemleri harflere göre yapılıyor. Bahar dönemi vize ve final sınavı not ortalamaları alınarak öğrencilerin harf puanı hesaplanıyor. İşte Açıköğretim Fakültesi harf sistemi;

Not Aralığı – Harf Notu – Not Değeri

84 – 100 4,00 (GEÇTİ)

77 – 83 AB 3,70 (GEÇTİ)

71 – 76 BA 3,30 (GEÇTİ)

66 – 70 BB 3,00 (GEÇTİ)

61 – 65 BC 2,70 (GEÇTİ)

56 – 60 CB 2,30 (GEÇTİ)

50 – 55 CC 2,00 (GEÇTİ)

46 – 49 CD 1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)

40 – 45 DC 1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)

33 – 39 DD 1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)

0 – 32 FF 0,00 (KALDI)

CD, DC, DD harf notuna sahip olan öğrencilerin genel not ortalamasına bakılarak dersi geçmesine veya kalmasına karar veriliyor. GNO( Genel Not Ortalaması) 2.00 altında olan öğrenciler dersten kalırken 2.00’ın üstünde olan öğrenciler dersi başarılı bir şekilde vermiş oluyor. FF notuna sahip öğrenciler başarısız oluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.