2020 Yılı İçin Plastik Poşet Fiyatları Belli Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sektör temsilcileri ile yaptığı görüşmenin ardından 2020 yılında plastik poşet fiyatlarında zam olmayacağını açıkladı.

Plastik sektörü üyeleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlileri yeni senede tüketiciye satılacak 25 kuruşluk plastik poşette ücret zammı yapılmaması doğrultusunda ortak görüş bildirdi. Bu şekilde hem üreticinin hem de tüketicinin korunması amaçlanıyor.


HER YIL FİYAT BELİRLENECEK

Türkiye, 1 Ocak 2019 itibarıyla ‘ücretli plastik poşet’ uygulamasına geçiş yapmıştı ve perakende satış yerlerinde plastik poşetler kullanıcıya 25 kuruştan satılmaya başladı. Uygulama bir taraftan eleştiri yağmuruna tutulurken bir taraftan da çevrenin temiz olmasına katkı vereceği için desteklenmişti. Tespit edilen yasaya göre her sene plastik poşet ücretlerinin taban fiyatı 25 kuruştan az olmamak koşulu ile tekrar belirlenecek.

2020 YILINDA ZAM YOK

Bu çerçevede plastik sektörü üyeleri, geride bıraktığımız günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla beraber poşet ücretlerinin tekrar tespit edilmesine dönük olarak bir görüşme yaptı. Görüşmede varılan anlaşmaya göre, tüketiciye 2020 senesinde yansıtılacak zam yok. Vatandaş yeni senede de poşetleri 25 kuruşa alabilecek.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı