2020 Yılı Bütçe Kanun Teklifi Kabul Edildi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapılan görüşmede 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi.
Takip et
2020 Yılı Bütçe Kanun Teklifi Kabul Edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu kapsamında yapılan görüşmelerde, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların bütçelerinin görüşülüp kabul edilmesi sonrasında bütçe kanun teklifinin maddelerine geçildi. 16 maddenin yer aldığı 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 6 maddenin yer aldığı 2018 Yılı Kesinhesap Kanun Teklifi, komisyonda kabul edildi. Bütçenin kabul edilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan ve siyasi partilerin temsilcileri teşekkür konuşması yaptı.

“ZAMAN ZAMAN GERGİN ANLARIMIZ OLDU”

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan yaptığı konuşmada, uzun bir çalışma yaptıklarını belirtti ve görüşmeler boyunca 199 milletvekilinin söz aldığını, yemek ve diğer aralar hariç 200 saat çalışıldığını belirterek, “Zaman zaman gergin anlarımız oldu. İstem dışı bazı ifadeler belki oldu ama gerçekten Plan ve Bütçe Komisyonu, güçlü kurumsal altyapısıyla, çok güzel, samimi, milletvekillerimizin katılımıyla tartışmalar gerçekleştirdi. Herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaşanan gerginlikleri işaret ederek, bunun Türkiye’nin ve çocuklarımızın geleceği için olduğunu söyledi ve ” Asla ve asla şahsi bir konu için değil. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm bakanlıklarımızla birlikte Türkiye’yi daha iyi bir geleceğe taşıyabilme ümit ve arzusuyla, bütün samimiyetimizle gece gündüz çalıştık. Çalışırken de gerek 2020 yılı bütçe kanun teklifi gerekse kesinhesap kanun teklifiyle ilgili olabildiğince şeffaf olmaya gayret ettik. Yaptığımız tüm faaliyetlerde de buna gayret ediyoruz.” dedi.

199 milletvekilinin söz alması ve komisyonun da 200 saat çalışmasıyla ciddi bir geri bildirimin ortaya çıktığını belirten Oktay, “Ses tonumuz yükseldi dediğimiz anlara baktığımızda, aslında birlik, beraberlik ve dayanışmamızla ilgili konular. Ses yükselmelerini de belki ‘niye daha fazla bir ve beraber olmuyoruza’ bağlamak lazım.” ifadesini kullandı.

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2018 Yılı Kesinhesap Kanun Teklifinin görüşmeleri, 9 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulunda başlayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.