2020 Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK üniversite açılış tarihleri…

Üniversitelerin açılış tarihi yine gündem oldu. Sosyal medya üzerinde Eylül ayında üniversitelerin açılması için kampanya başlatan öğrenciler YÖK’ten gelecek kararı beklemeye başladı. Salgın hastalık sebebiyle üniversitelerde ikinci dönem dersleri uzaktan eğitim ile tamamladı. Korona virüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyor.

Üniversite eğitimi gören milyonlarca öğrencinin gözü kulağıYükseköğretim Kurulu’nda. Korona virüs sebebiyle 16 Mart’tan bu yana kapalı olan üniversitelerdefinal ve vize sınavları internet üzerinden yapıldı.YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerde uzaktan eğitim derslerinin yüzde 40 oranında belirtti. Fakat öğrenciler bu durumdan pek memnun değil.Üniversitelerin açılış tarihi yine gündem oldu. Sosyal medya üzerinde Eylül ayında üniversitelerin açılması için kampanya başlatan öğrenciler YÖK’ten gelecek kararı beklemeye başladı. Peki üniversiteler ne zaman açılacak? 2020-2021 üniversiteler derslere uzaktan eğitim ile mi devam edecek? İşte üniversitelerle ilgili yaşanan son gelişmeler…

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı milyonlarca ön lisans ve lisans öğrencilerini yakından ilgilendiriyor.Üniversiteler her yıl Eylül ayında yeni döneme başlıyordu. Şu an için üniversitelerin açılacağı tarih ile ilgili bir açıklama yapılmadı. MEB’e bağlı okulların eğitim takviminin belirlenmesinin ardından üniversitelerle ilgili YÖK’ün yakın zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı