2020 Bekçi alımı ilanı yayınlandı! Başvuru şartları neler?

Türkiye genelinde 2020 EGM bekçi alımı ilanı yayımlanmasını bekleyen binlerce aday bulunurken belediyeler İŞKUR üzerinden bekçi alımı yapacaklarını duyurdu. İki ilde belediyeler tarafından yayımlanan bekçi alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları da belli oldu. Hangi tarihlerde başvuru yapılacak?

Binlerce aday merakla Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yayımlanacak 2020 bekçi alımı ilanlarını bekliyor. EGM bekçi alımı ilanlarının ne zaman yayımlanacağı henüz netlik kazanmazken Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden iki ilde belediyeler bekçi alımı yapacağını duyurdu.

Tekirdağ Çekerköy ve Bursa Kestel Belediyeleri bünyesinde çalışacak bekçi alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları İŞKUR üzerinden yayımlandı.

2020 bekçi alımı ilanında en az ilköğretim mezunu adaylar arasından bekçi alımı yapılacağı bildirildi.

BURSA KESTEL BELEDİYESİNE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Bursa Kestel Belediyesi tarafından yayımlanan bekçi alımı ilanına başvuru yapacak adayların başvurularını 23 Şubat 2020 tarihine kadar yapması gerektiği belirtildi.

2020 Bekçi alımı ilanı yayınlandı! Başvuru şartları neler?

TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ BEKÇİ ALIMI İLANI YAYIMLADI

Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi tarafından yayımlanan bekçi alımı ilanda, zabıta müdürlüğü bünyesinde çalışacak bekçi alımı yapılacağı açıklanırken başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı.

ÇERKEZKÖY BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTARI

Çerkezköy 2020 bekçi alımı ilanı başvuru şartları şöyle:
– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– Sadece erkek adaylar başvurabilir.

– edeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

– Affa uğramış ola bile devletin güvenliğine karşı suçlardan , anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlardan mahkum olmamak,

– Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

– Emekliliğe hak kazanmamış olmak veya emekli olmamak

– Çerkezköy İlçe sınırları içinde ikamet etmek.

Başvurular cerkezkoy_beld_as@hotmail.com adresine CV ile yapılacak.

2020 Bekçi alımı ilanı yayınlandı! Başvuru şartları neler?

BEKÇİLİK 2020 ŞARTLARI NELER?

MADDE 1 – 2/3/2018 tarihli ve 30348 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bent eklenmiştir.

“g) Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları: Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (h) ve (j) bentleri kapsamında olanların eş veya çocuklarını,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 6 – (1) İllere göre alımı yapılacak çarşı ve mahalle bekçisi sayısı, şartları, başvuru yerleri, başvuru ve sınav tarihleri, istenecek belgeler ile gerek görülen diğer bilgiler başvurma süresinin bitiminden en az on beş gün önce Resmî Gazete ile Cumhurbaşkanınca belirlenen kurumun internet sitesinde ve Başkanlığın resmi internet sitesinde ilan edilir.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Başvuruda istenen bilgi ve belgeler ile başvuruların alınmas

MADDE 8 – (1) Adaylar;

a) T.C. kimlik numarasını,

b) Adli sicil ve arşiv kaydı olmadığı bilgisini,

c) 5 inci maddede belirtilen nitelikleri taşıdığı beyanını,

ç) Mezuniyet bilgisini,

d) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini,

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme bilgisini,
f) Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit ve vazife malulü bilgisini, içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yaparlar.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı