20 Yılın En Büyük Depremini Yaşadı!

Güney Kaliforniya, Perşembe günü son 20 yılın en büyük depremini yaşadı. Depremin şiddeti 6.5 olarak belirlendi.

6.5 şiddetindeki depremin merkez üssü, Los Angeles’ın kuzeyindeki Ridgecrest şehri olarak belirlendi. İtfaiyeler ve sağlık ekipleri çıkan yangınlara ve yaralılara müdahale etti. Deprem, Las Vegas’dan Los Angeles’a kadar çevre bölgelerde hissedildi.


Deprem ABD’yi, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında vurdu. Deprem Amerika saati ile 10:33’te yaşandı. Öncesinde sabaha karşı 04:15 sularında da 5.4’lük öncü deprem yaşanmıştı. Deprem Bilimci Profesör John Rundle bir televizyon kanalına verdiği demeçte, merkez üssü olan Ridgecrest’te yüksek maddi hasar meydana geldiğini söyledi. Depremin büyük nüfuslu merkez şehirlerden birinde yaşanmamasının ise şans olduğunu belirtti.

MADDİ HASAR ÇOK BÜYÜK

Depremden sonra yapılan hasar tespitinde birçok yolun çatladığı, elektrik direklerinin devrildiği ve bölgedeki bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı gözlemlendi. Kern İlçesi İtfaiye Dairesi yaptığı açıklamada, yaklaşık iki düzine olaya müdahale ettiklerini belirtti. Kaliforniya Valiliği Acil Servisler Ofisi Sözcüsü Brad Alexander yaptığı açıklamada, itfaiye ekiplerinin ve arama kurtarma ekiplerinin Ridgecrest bölgesindeki her soruna müdahale edeceğini söyledi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı