adplus-dvertising

20 senedir aranan İtalyan mafya lider Google Maps ile yakalandı!

İtalya’nın Sicilya bölgesinde ünlenen, 20 senedir aranan ve uzun zamandır şüphe uyandırmamak için Madrid’in kuzeyindeki küçük bir ilçede sade bir vatandaş gibi yaşayan mafya lideri Gioacchino Gammino’nun “Google Maps” isimli harita programında çıkan bir fotoğrafı sayesinde İspanya’da yakalandı. Gammino’nun yakalandığında polise, “Beni nasıl buldunuz? 10 senedir aileme bile telefonla aramıyorum.” dediği öğrenildi.
Takip et
20 senedir aranan İtalyan mafya lider Google Maps ile yakalandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ulusal basındaki haberlere göre, İspanyol ve İtalyan polis teşkilatlarının iş birliğinde yapılan operasyonda yakalanan Gammino’nun herhangi bir şüphe uyandırmamak için Madrid’in kuzeyindeki 25 bin nüfuslu Galapagar ilçesinde sade bir vatandaş gibi yaşayarak manavlık ve aşçılık yaptığı açıklandı.

GOOGLE MAPS SAYESİNDE BULUNDU

İtalya Mafya Soruşturma (DIA) kurumuna dayandırılarak İtalya’nın La Repubblica gazetesinde yayımlanan haberde, en çok aranan 100 mafya babasından biri olan Gammino’nun yakalanmasında Google Maps uygulamasının belirleyici olduğu kaydedildi.

Araştırma esnasında Google Maps aracılığıyla Galapagar’da “Manu’nun bahçesi”ve “Manu’nun mutfağı” adlarındaki afişlerin dikkati çektiği, derinleştirilen soruşturmada Facebook’taki sayfasında da kendisini “şef Manuel” olarak tanıtan kişinin esasında Gioacchino Gammino olduğunun anlaşıldığı söylendi.

“BENİ NASIL BULDUNUZ?”

Gammino’nun yakalandığı esnada polise, “Beni nasıl buldunuz? 10 senedir aileme bile telefon etmiyorum.” dediği aktarıldı.

Çok sayıda mafya suçundan hüküm giyen ve ilk olarak 1990’lı senelerin sonunda Barselona’da yakalanan Gammino’nun 2002’de bir film çekimi esnasında esrarengiz bir biçimde Roma’daki cezaevinden kaçtığı ve o günden beri arandığı bilgisi paylaşıldı.

20 senedir aranan İtalyan mafya lider Google Maps ile yakalandı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.