adplus-dvertising

2 yıllık hasret son buldu

22 Nisan 2022, 12:49 tarihinde eklendi
Fatih Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan, Peygamber Efendimiz (Sallallahü teala aleyhi ve sellem)’in Veysel Karani’ye hediye ettiği ve salgın sebebiyle 2 senedir kapalı olan Hırka-i Şerif vaka sayısındaki düşüşle beraber tekrardan ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif’i ziyaret eden vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Vatandaşların yarattığı yoğunluk ise havadan görüntülendi.
Takip et
2 yıllık hasret son buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Peygamber Efendimiz (Sallallahü teala aleyhi ve sellem)’in vasiyeti üstüne Veysel Karani’ye bırakılan mühim kutsal emanetlerden biri olan Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde muhafaza edilen Hırka-i Şerif korona virüs önlemleri çerçevesinde 2 senedir ziyaret edilemiyordu. Her sene Ramazan ayının ilk cumasında ziyarete açılan Hırka-i Şerif’in bu sene da ziyarete kapalı olacağı söylenmişti.

2 yıllık hasret son buldu

Fakat vaka sayısındaki düşüşle beraber Hırka-i Şerif’in ziyarete açılmasına karar verildi. Hırka-i Şerif dualarla tekrardan ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif Camisi’nin bahçesinde gerçekleştirilen törene, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Fatih Kaymakamı Kaan Peker ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dua okunmasının sonrasında 2 senelik hasret son buldu ve Hırka-i Şerif ziyarete açıldı.

Ziyaret sırasında vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Hırka-i Şerif’i ziyarete gelenler cami girişinde yarattığı yoğunluk havadan görüntülendi. Hırka-i Şerif, 29 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

2 yıllık hasret son buldu

“Çok mutluyuz”

Ziyarete 9 yaşındaki çocuğuyla beraber Leyla Kahraman, “Bağcılar’dan geliyorum. Sahurdan beri uyuyamadım. Çok heyecanlıyım. Allah bu şekilde bir hastalık göstermesin. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Koşa koşa geldik. Bu güzel anı bekliyordum” şeklinde konuştu.

2 yıllık hasret son buldu

9 yaşındaki Ömer Faruk Kahraman ise çok mutlu olduğunu Peygamber Efendimiz (Sallallahü teala aleyhi ve sellem)’i çok sevdiğini belirtti. Nihat Sayitoğulları ise, “Allah bizi bir dahaki Ramazan’a eriştirsin. Bu güzel atmosferi çok özledik” diyerek konuştu.

2 yıllık hasret son buldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.