2 Yaşındaki Helin 4. Kattan Düşüp Öldü

İzmir’de pencere kenarında oynayan 2 yaşındaki Helin Uztemur, yaslandığı sinekliğin yuvasından çıkması sonucu 4. kattan düşerek hayatını kaybetti.

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki 6005 Sokak’ta, bir binanın 4. katında yaşayan 2 yaşındaki Helin Uztemur, pencerenin kenarında oyun oynuyordu. Annesi Nadide Uztemur’un gözetiminde olan Helin, bir süre oynadıktan sonra pencereye iyice yaklaştı. Bu sırada Helin’in büyük kardeşinin tuvalete gitmesi gerektiğini söylemesi üzerine anne, Helin’i orada bırakarak diğer çocuğunu tuvalete götürerek ona yardımcı oldu.

SİNEKLİK KÜÇÜK HELİN’İN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMADI

Bu sırada 2 yaşındaki Helin, pencereye biraz daha yaklaşarak bedeninin ağırlığını sinekliğe verdi. Ağırlığı kaldıramayan sinekliğin kilidinin yuvasından çıkması üzerine, Helin 4. kattan aşağıya, beton zemine düştü. Olayı gören çevre sakinleri, durumu derhal sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Helin’in kalbinin durmuş olduğunu fark edine kalp masajı yaparak küçük çocuğu hayata döndürdü. Ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Helin, doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi. Olay anında durumu fark ederek apartman girişine inen anne Nadide Uztemur, küçük çocuğunu kanlar içinde görünce sinir krizi geçirdi.

2 Yaşındaki Helin 4. Kattan Düşüp Öldü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı