2 günlük sıcak bile yetti! Soğuk havalar tekrar başlıyor

Türkiye’nin birçok bölgesinde etkisini gösteren sıcak hava yerini sağanak yağış ve yağmura bırakacak. Özellikle İstanbul’da 2 gündür güneşin etkisinde olan vatandaşın bu habere sevineceğini tahmin ediyoruz.


Türkiye’nin bütün bölgelerinde etkisini gösteren sıcak hava yerini soğuk ve yağışlı bir havaya bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre gelecek günlerde ve özellikle hafta sonu Marmara ve İç Anadolu Bölgesini soğuk hava bekliyor. Denize yakın olan bölgelerde ise soğuk havanın yanın da yağmurlu bir hava olacak. Meteoroloji bütün vatandaşları uyarırken, tarım yapan vatandaşların önlem almasını gerektiğini de vurguladı.

İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

2 gündür sıcak havanın etkili olduğu İstanbul’da yaşayan vatandaşlar güneşli havanın bir an önce bitmesini diledi. Güneşi fırsat bilen hemen kendini denize atarken milyonlarca insan dışarı çıkmak için akşam saatlerini bekledi. İstanbul’u etkisi altına alan sıcaklıklar yarından itibaren sağanak yağış olarak karşımıza çıkacak. İstanbul’da şuanda mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava bugün öğle saatlerinde yerini yağmurlu ve soğuk bir havaya bırakacak.

TARIM ALANLARINDA ÖNLEM ALINMASI GEREKİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıları arasında tarım alanlarının korunmasına da yer verildi. Özellikle erken ekin veren meyve ve sebzelerin yanmaması için çiftçiler özel olarak uyarıldı. Çiftçilerin hasat zamanı gelecek yağmurdan korunması gerekiyor. Tarım alanlarında ekstra önlem almak zorunda kalacak çiftçiler bu durumdan şikayetçi fakat 2 gündür etkisini gösteren sıcak hava vatandaşa isyan ettirdi. Sıcak hava bugün ve yarın yerini soğuk ve sağanak yağışa bırakacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.