2 Bin 330 Kişi Gönüllü Askerlik İçin Başvurdu

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasından bu yana 130'u kadın 2 bin 330 kişinin gönüllü askerlik için başvurduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gündem ile alakalı açıklamalar geldi. MSB’den paylaşılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı 9 Ekim tarihinden itibaren 130’u kadın 2 bin 330 vatandaşımız gönüllü askerlik için başvuru yapmıştır.” sözlerine yer verildi.

Bakanlıktan paylaşılan açıklama şöyle;

17 Ekim 2019 tarihinde Fırat’ın doğusu ile alakalı Türkiye ile ABD arasında anlaşma sağlanmış; bu çerçevede, Barış Pınarı Harekâtı’na (BPH) 120 saat ara verilmiş ve bugüne dek tarafımızdan anlaşma sağlanan konuların yerine getirilmesinde gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

Sürenin bitiminde ABD tarafından PKK/YPG’nin bölgeden çekilmesinin sona erdiği belirtilmiştir.

“MÜŞTEREK ÇALIŞMALARA BAŞLANACAKTIR”

22 Ekim 2019 tarihinde Soçi’de Sayın Cumhurbaşkanımız ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı arasında sağlanan anlaşma çerçevesinde bugünden itibaren Rusya Federasyonu ile müşterek çalışmalara başlanacaktır.

Barış Pınarı Harekatı alanı haricindeki sınırlarımızın emniyeti ve YPG terör örgütü güçlerinin 30 km dışına çıkarılmasına dönük esasları da içeren bahsedilen anlaşma kapsamında mevcut operasyon alanımız haricinde bu aşamada yeni bir operasyon yapılmasına lüzum kalmadı.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR”

Türkiye, hudutlarının güneyinde bir terör koridorunun kurulmasına kesinlikle izin vermeyecek ve terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

Bu şekilde bölgede bir barış koridoru kurmak suretiyle yerlerinden edilmiş Suriye’li kardeşlerimizin gönüllü ve emniyetli bir biçimde evlerine ve topraklarına dönmesi sağlanacaktır.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı