19 Mayıs’ta İstiklal Marşı akşam saat 19:19’da balkonlardan okunacak!

19 Mayıs’ta istiklal marşı okunacak mı, İstiklal Marşı saat kaçta okunacak? Alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl 19 Mayıs coşkusu evlerden kutlanacak. Vatandaşlara ise saat 19:19 balkonlardan istiklal marşı okuma çağrısı yapıldı.

19 Mayıs coşkusu bu yıl evlerde meydana gelecek. Bakan Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Kovid-19 salgını sebebiyle dijital ortamda kutlanılacağını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için kapsamlı bir kutlama programı hazırladı. Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyetin Anıtkabir’de gerçekleştirilen törene katılımıyla başlayacak etkinliklerde, bu sene salgın sebebiyle farklı bir konsept ve taktik uygulanacak.

19 MAYIS KUTLAMALARI NASIL YAPILACAK?

AA’da yer verilen habere göre Bakanlık, hazırladığı programla bu sene bayram coşkusunu yapılacak canlı yayınlarla evlere getirecek. TRT’de yayınlanan “Zinde Kal” programına katılacak olan Bakan Kasapoğlu, aynı anda bütün illerde düzenlenecek olan satranç turnuvasının da startını verecek.

Gençler Youtube’da buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı birçok program, Bakanlığın resmi Youtube kanalı olan “@gencliksporbak”tan canlı yayınlanacak.

Tarihçi, yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Bakanlığın Youtube kanalında yayınlanan “Eşit Ağırlık” programında gençlerle bir araya gelerek, günün mana ve önemiyle ilgili paylaşımlarda bulunacak.

Aynı kanalda yayınlanan “Genç Akustik” programı da 19 Mayıs özel yayınıyla ekrana gelecek. Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Handan İnci’nin de misafir olacağı Youtube kanalında, gün içerisinde 19 Mayıs temalı programlar olacak. Gençlerin merakla beklediği “Gençlerden Kahramanlara Mektup” yarışması neticeleri da Youtube’da canlı olarak açıklanacak.

19 Mayıs’ta İstiklal Marşı akşam saat 19:19’da balkonlardan okunacak!

19.19’da İstiklal Marşı okunacak

Türkiye’nin dört bir yanındaki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait tesislerde milli sporcular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. sene dönümünde saat 19.19’da İstiklal Marşı’nı okuyacak.

Bu manalı günde AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski Dünya Supersport şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu, 45 dakikalık Panoramik İstanbul Gösterisi yapacak.

19 Mayıs’ta İstiklal Marşı akşam saat 19:19’da balkonlardan okunacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu sene meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlayacaklarını dile getirerek, “Bu hafta boyunca her sene yaptığımız gibi 81 ilden gençlerimizin bir kısmını 19 Mayıs programına davet etme düşüncemiz vardı. Ancak pandemi süreci bu fiziksel birlikteliğimizi şu an için kesintiye uğrattı.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak var kuvvetleriyle çalıştıklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Bu tarihi gün, aynı zamanda geleceğimizin güvencesi sevgili gençlerimizin akıl, duygu, sağduyu ve fedakarlıkla istikbalimize sahip çıkma sorumluluğunu aldığı gündür.” değerlendirmesinde bulundu.

Haber Etiketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı